לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים גב' ורדראובן מ- רמת גן --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
זיוף בוועדת הבחירות להפלת מפלגת הימין החדש של בנט ושקד, השיטה והמניע  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> הודעות של נקיםעדכונים של נקים:

אם ההדלפות מגיע מניו זילנד, כל מאגר הנתונים של זריקות הקורונה והנפגעים
שישי 01.12.23 15:30

Hamas' satanic plan to eliminate hasveshalom thousands of our soldiers
ראשון 26.11.23 14:18

Le plan satanique du Hamas contre des milliers de nos soldats
ראשון 26.11.23 13:47

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
חיים יטיב
דובר של `נקים`
דובר של `נקים`
הצטרף: 23 ינו' 2006
הודעות: 1004


הודעהפורסם: שישי 12.04.19 15:57    נושא ההודעה: זיוף בוועדת הבחירות להפלת מפלגת הימין החדש של בנט ושקד, השיטה והמניע

בתחקיר מטה אפרט כיצד פעלו מספר גורמים, אותם אציין בסוף, לשבש לכאורה את תוצאות הבחירות לרעת המפלגות הקטנות מימין ובעיקר לרעת מפלגתו של בנט ולהשאירו מחוץ לכנסת שלא כדין.
ניכנס לנבכי הבחירות בישראל הנחשב לקודש הקודשים של הדמוקרטיה הישראלית ונראה שלנו ולהפיכה בסודן יש הרבה נקודות משותפות...
כל הראיות שאביא לדבריי מתבססים על הנתונים הגולמים שפורסמו על ידי ועדת הבחירות באתר הרשמי שלהם אותם הקפדתי לשמור ועל הפרסומים השונים של ועדת הבחירות שפורסמו בכלי התקשורת.
מעשה הפוטש הלכאורי שיפורט מטה מקבל פרספקטיבה במיוחד חמורה בשעה שאחת הקורבנות היא לא פחות משרת המשפטים המכהנת אשר לה אויבים רבים במערכת המשפט המפקחת בפועל על תהליך הבחירות.
היבט נוסף חשוב לא פחות הוא כי ראש הממשלה המכהן חשוד בפלילים ולו אינטרסים גבוהים במיוחד בתוצאות הבחירות וברווחים האישים שיוכל להפיק מהם.
בטרם אכנס לטכניקת הזיוף ואפרט את האסמכתאות לדבריי, אבהיר כי הח"מ מהנדס מחשבים בוגר הטכניון בחיפה במגמת הנדסת מחשבים, מומחה לאינטרנט. בנוסף השתתפתי במספר לא מועט של מערכות בחירות כמועמד,ברשות מקומית, במועצה אזורית ובפריימריס בליכוד בו כיהנתי כחבר מרכז. כך שנושא הבחירות ושיטות הזיוף והסילוף מוכרים לי ואף עתרתי לבג"ץ מספר פעמים בנדון. בנוסף כמייסד של אתר "נקים" אני נאבק מזה כ-15 שנה בשחיתות הפושה בממסד הישראלי ובעיקר במערכת המשפט, אותה אני מכיר היטב.
אבהיר כי לא הצבעתי בבחירות אלה כשם שלא הצבעתי בבחירות קודמות וכי אני מחזיק בדף בפייסבוק "לא מצביע כן משפיע" כאות מחאה לחוסר אימון המוחלט אותו אני רוחש למערכת הבחירות במדינת ישראל ולמערכת המשפט שלה.
אחת הבנות שלי המשרתת כעת בצה"ל והשומרת על גבול הצפון אמרה לי בתום הבחירות כי היא הצביעה בנט וכי היא "כוססת ציפורניים" שיכנס לכנסת, אז הנה בתי מדוע בנט כרגע לא נכנס לכנסת.
השיטה המתוחכמת להפליא של סילוף מערכת הבחירות מורכבת כמו מערכה צבאית, עם סימון יעדים, שירות מודיעין, מנגנון הסחה, שירות חפירה מתחת לעיני הציבור, פרופגנדה ועוד.
נתחיל מההתחלה הסקרים והסטטיסטיקה. שני הנשקים החשובים ביותר של הזייפנים.
לסקרים יש כידוע השפעה מאוד כבדה על בחירת הבוחר עוד בטרם הבחירות, על פיהם ישקול הבוחר האם לבזבז את קולו על מפלגה קטנה או ללכת על פי שיטת העדר. אך מעבר לעובדה זו שהיתה אמורה לאסור כל סקר מכל סוג שהוא חודשים לפני הבחירות, הסקר מהווה פרמטר מאוד חשוב בתהליך הזיוף אחרי שההצבעה הסתיימה.
הסקרים והסטטיסטיקה משנים קודמות יאפשרו לזייפנים לתמרן את ספירת הקולות כך שייראו סבירות בעיני הציבור. מבחן הסבירות הוא המפקח האולטימטיבי על המזייפים לאורך כל תהליך הבחירות.
בבחירות כדוגמת זו יש למזייפים כוח עצום הואיל ומספר לא מועט של מפלגות מגרדות את אחוז החסימה, עם אלפי קולות בודדות לכאן או לכאן יכולים הזייפנים לשנות את המפה הפוליטית בישראל ונראה כיצד עשו זאת בפועל לכאורה.

חשיבות פרסום תוצאות אמת החלקיות הראשונות באופן סלקטיבי
ועדת הבחירות ובעיקר העומד בראשה מחזיק בנשק ארטילרי ממדרגה ראשונה להנחית מהלומה חזקה על מי מראשי המפלגות הקטנות שעות בודדות אחרי סיום ההצבעה, הוא זה שיבחר מאיזה קלפיות תפורסמנה התוצאות החלקיות הראשונות. על יסוד הסטטיסקה של שנים קודמות יודעים את התפלגות הקולות למפלגות הימין הקטנות על פי קלפיות כך שקל לבחור את הקלפיות מראש ולעשות סלקציה נוספת בטרם הפרסום הראשון לכוון את התוצאות אל היעד.
כשעתיים אחרי סיום ההצבעה כבר יודעים בוועדת הבחירות מסביב לאיזה אחוז עד לעשירית האחוז תסתובבנה כל מפלגה ומפלגה.
נותר רק לפרסם בפרסום הראשון השילוב של הישובים הרצוים וכן נעשה בלילה בין ה-9 לאפריל ל-10 לאפריל בסביבות חצות.
על פי קובץ האקסל הגולמי המצורף שפורסם על ידי ועדת הבחירות בחצות ניתן לראות כי מתוך 829537 קולות כשרים הצביעו עבור נ' הימין החדש של בנט, להלן נ', 25501 מצביעים קרי 3.07 אחוז של המצביעים. די ויותר לתת לבנט להבין כי מקומו בכנסת לא מובטח.
מכאן מתחיל תהליך הסינון ועיכוב פרסום הקלפיות הנוטות לטובת נ' לאפשר את המשך ניטרול הקולות של נ'.

עיכוב פרסום תוצאות קלפיות נבחרות

הנשק האסטרטגי השני בידי העומד בראש ועדת הבחירות הוא עיכוב הפרסום של קלפיות נבחרות, עיכוב הפרסום מאפשר את השהות הדרושה להתארגנות וזיוף קלפיות אשר יתווספו לספירת הקולות ברגע האחרון ממש.
ביום רביעי 10.4.2019 בבוקר כבר הודיעה ועדת הבחירות בפני כבל עם ועדה כי הליך ספירת הקולות הסתיים אך באופן משונה פרסום תוצאות סופיות אלה התעכב עד ליום חמישי בערב קרוב לחצות. ראו כאן על סיום הספירה של קולות רגילים פרט לשלוש קלפיות כ-1500 קולות בשעה 10.07
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5492148,00.html
וראו כאן הודעה על סיום הספירה בכללותה בשעה 11.14
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5492874,00.html

איש לא שם לב כי בינתיים עד ליום חמישי בערב המשיכו להתעדכן טבלאות האקסל באתר של ועדת הבחירות באלפי קולות רגילות (לא של חיילים) וכמובן שקולות אלה לא היו לטובת נ'!
קולות אלה באו למעשה לדלל את התוצאות של נ' ולהוריד אותו מתחת לאחוז החסימה על ידי הוספת אלפי קולות בהן אחוז ההצבעה לטובת נ' היה רק מסביב ל- 2 אחוז.
בואו נראה דוגמא לכך בטבלאות של ועדת הבחירות.
ביום 11.4.2019 בשעה 14.56 שעון ישראל, הורדתי את הקובץ המצורף expc.csv מאתר ועדת הבחירות, בקובץ זה מופיעות 1210 שורות כמספר הישובים פלוס אחד לכותרת פלוס אחד למעטפות הכפולות של החיילים ואנשי חו"ל קרי בסך הכל 1212 שורות.

ביום 12.4.2019 בשעה 00.39 שעון ישראל (ביום 11.4.2019 בשעה 23.39 שעון חו"ל) הורדתי את הקובץ המצורף expc.csv מאתר ועדת הבחירות, בקובץ זה מופיעות 1213 שורות כמספר הישובים פלוס אחד לכותרת פלוס אחד למעטפות הכפולות של החיילים ואנשי חו"ל קרי בסך הכל 1215 שורות.
מבדיקה עולה כי התווספו הישובים גן חיים, מורן ומלילות אך לא שם קבור העצם.
בדיקה מעמיקה נוספת מעלה כי 12511 קולות רגילות (לא של חיילים) התווספו בסך הכל הכללי של הפתקים הרגילים הכשרים. קולות אלה התווספו בפיזור מגוון של 31 קלפיות חדשות על הישובים יהוד מונסון, נהריה, פרדס חנה-כרכור, פתח תקווה, עכו, נתניה, כפר סבא, חולון, הרצליה, תל אביב-יפו, אלפי מנשה, טייבה, קרית אונו, טירת כרמל, מלילות, ג'דיידה-מכר, מודיעין-מכבים-רעות,מורן, רהט, כרמיאל, כפר קאסם, אזור, גן חיים, אשדוד, אליכין. ראו טבלה מטה.
לכל אלה התווספו 352 קולות כשרים מקלפי 4 של כפר קאסם אשר מנה משום מה 0 קולות כשרים בנתונים של הצהריים. כמו כן נגרעו 6 קולות מקלפי 6 אשר בשפרעם אשר עבר מ-340 ל-334 קולות כשרים לקראת ערב. שני ישובים אלה הינם פחות רלוונטים כי הגם ששונו הם הופיעו בטבלאות של הצהריים.

עבור תוספת קולות זו של ה31 קלפיות קיבלו נ' רק 283 קולות נוספים קרי רק 2.26%, מקבצי קולות אלה באחוז נמוך זה אשר הוזרם לקבצי התוצאות במנות של כמה אלפי קולות הוא זה שאיפשר לכאורה להוריד את נ' מתחת לאחוז החסימה.

עתה נשאלת השאלה כיצד הדבר התאפשר להזרים עשרות קלפיות מתחת לראדר של התקשורת יום וחצי אחרי שהוכרז על סיום הספירה?
התשובה היא הסחה!
בשעה שכולם היו עסוקים בלספור את קולות החיילים ולזעוק על הסיכום הסופי של קולות החיילים הלא נכון המופיע באתר של ועדת הבחירות, קולות אלה היו זורמות מתחת לראדר...
ההסחה עבדה על שר החינוך בנט הואיל והוא התמקד בקולות החיילים ודרש ספירה חוזרת שלהם במקום לשים לב לקופסאות הקלפיות המשונות שזרמו לועדת הקלפי משום מקום כפי שקבלו על כך בימין ראו מטה

www.hakolhayehudi.co.il/item/בארץ_ובעולם/הבלגאן_נמש ך__קלפיות_אבודות_התגלוהתרסקות בראשית, המשחק הקואליציוני, השבת המתקרבת וההכנות לפסח יסיימו להסיח את דעת הציבור מגורלם של בנט ושקד.
ועתה למכובדנו השופט חנן מלצר אותו אשפוט רק על יסוד ההצהרה המבישה שלו ביום חמישי בלילה, אותה סיים בהודעה כל לא יענה לשאלות, כיאה לרפובליקת סודן.
https://bechirot21.bechirot.gov.il/election/Pages/HomePage.aspx

בהודעה זו המתפרסמת באתר ועדת הבחירות והמצ"ב מטה ניתן לראות כי לא קיים שום אזכור להזרמת אלפי קולות בתוך המערכת יום וחצי אחרי שהוכרז על סיום ספירת הקולות, אלפי קולות אשר בוודאי אינם תיקונים קלים אותם מזכיר השופט מלצר בהודעתו.
כדוגמת תיקונים קלים:הורדת קול ל-נ' בישוב שפרעם בין חמישי בצהריים לערב, עליה לא נתלונן.
לעומת זאת הזרמה של כ-12500אלף קולות למערכת ביום חמישי אחר הצהריים מתחת לראדר של התקשורת, אינם תיקונים קלים בהחלט וסביר להניח שקדמו להזרמה זו עשרות אלפי קולות נוספים לרעת בנט אחרי שהתקבלה תמונת המצב בועדת הבחירות.

ועתה לשב"כ....
כמפורט בהודעה של הש' מלצר לראשונה בתולדות המדינה (לפחות באופן רשמי) השב"כ התבקש להתערב בבחירות לבדוק את סוגיית ה-"תקלה" במודול המקשר בין מערכת הליבה לאתר האינטרנט של ועדת הבחירות כדברי השופט מלצר.
לא נרחיק לכת אם נדמיין כי התערבותו של השב"כ לא היתה לבדוק אלא למחוק עקבות על כל פעולת הזיוף שנמשכה במשך כמעט יומיים ואשר כללה ככל הנראה תקלה מכוונת באתר הוועדה להסיח את דעת הקהל לכיוון קולות החיילים.

ועתה לעומדים מאחורי השערוריה והמניע
מובן הוא שראש ועדת הבחירות לא היה מעז לארגן זיוף בסדר גודל כזה בלי גיבוי של ראש הממשלה המכהן, הדבר מקבל משנה חיזוק בעקבות הודעתו של מלצר על מעורבותו התמוהה והשערורייתית של השב"כ בסגנון "הפחד ומשול"
מה היה האינטרס של מר נתניהו לעשות כיפה אדומה לבנט?
התשובה פשוטה וכפולה, אחת כי בנט מהווה איום על תוכנית המאה של טרמפ שביבי נדרש לקדם, ושניים כי ביבי סגר דיל לכאורה עם הש' מלצר וכנופיית בג"ץ: את ראשה של שרת השמפטים שקד בתמורה לסיומם בקול ענות חלושה של התיקים הפלילים של משפחת נהנתניהו. כפי שאמר ראש הממשלה בביזנס הוא מבין...

באתר רוטר.נט פורסם כי ח"כ יהודה גליק צייץ בוויטר על משא ומתן קדחתני בין לשכת נתניהו לבין לשכת מלצר האם לתת לבנט לעבור, נשמע הזוי אבל לאור האמור לעיל אולי לא כל כך... ראו מטה את הפרסום.
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=545636&f orum=scoops1&viewmode=all


הח"מ נלחם בבג"ץ בכנסת ובפרקליטות בשנת 2005 על מנת כי מערכת המשפט תחדל לאתרג את שרון לטובת ההתנתקות מסביב לפרשת מימון הבחירות שלו על ידי המיליארדר האוסטרי מרטין שלאף, אשר נחשד להיות סוכן שטאזי לשעבר. מאמצים אלה אמנם לא עצרו את ההתנתקות אך מנעו עסקת טיעון עם בנו עומרי וסיעו להכניסו לכלא.
ראו כאן:
http://www.nakim.org/bagatz/atira6190.htm

מאמצים אלה גם תרמו להחייאת התיקים נגד שרון דבר שהביא להודעה הדרמטית של המשטרה ביום 6.1.2006 כי יש ברשותה ראיות כי שרון קיבל מיליוני דולרים שוחד ממרטין שלאף, בו ביום שרון התאשפז ולא שב.
ראו כאן כתבה בעיתון הצופה על העתירות שלי לבג"ץ בנדון:
www.nakim.org/israel-forums/viewtopic.php?p=1193#1193

מכאן שאין חדש תחת השמש ביזנס של רה"מ עם מערכת המשפט המהוללת שלנו זהו דבר שבשגרה, קוראים לזה עסקת טיעון "משופרת".
בהמשך נאבקתי להוכיח כי נפחו תיק לשר המשפטים חיים רמון להורידו מהתפקיד, "זכיתי" בגין כך להיעצר בהוראת פרקליט המדינה על ידי היאח"ה בגין פרסום ראיה כואבת לכנופיה בכתבה על הפרשה. בהמשך פרופ' פרידמן נהיה שר המשפטים והוקמה ועדה לבדיקת פרשת רמון, פרקליט המדינה שנדר החליט ללכת הביתה אחרי שנדרש על ידי שר המשפטים פרידמן להשיב לבקשה ששלחתי בין היתר בענינו.
למערכת המשפט היה יותר קשר להוריד את פרופ' פרידמן מתפקידו כשר המשפטים. להבדיל מקודמיו: רמון, יעקב נאנן ורובי ריבלין, אשר כולם נאלצו לוותר על תיק המשפטים בגין פעילות יזומה של הפרקליטות, נגד פרידמן לא היה במה להיאחז.
אך גם הוא לא האריך ימים והוא הלך הביתה בשיטה "יותר מקורית" של הפרקליטות הפעם, אחרי שאולמרט הופל לשם כך, כפי שהעידה על כך שופטת העליון אסתר חיות, ראו כאן..
www.nakim.org/israel-forums/viewtopic.php?p=246044&#246044

מכאן שמורשת הפלת שרי משפטים ישרים והיפר אקטיבים הינה גם היא מסורת מושרשת היטב במערכת המשפט.
כמפלט אחרון נותר אולי לשרת המשפטים איילת שקד להקים ועדת בדיקה עם סמכויות חקירה לבדוק את סוגיית הבחירות, לעתור לבית משפט יהיה ממש בזבוז זמן כמוהו כבקשה להתדיין אצל מי שגנב אותך.

עתה תסלחו לי, לבתי החיילת האהובה המשרתת בצפון, אני מקווה שהשיעור בדמוקרטיה לא היה לך כבד מדי וכי הבנת מדוע הקול שלך לבנט לא ממש עזר, שולח לך נשיקות תשמרי על עצמיך ושבת שלום.
אבא.

CaptureKALPIYOT31WM.PNG
 Description:
רשימת הקלפיות שהתווספו מתחת לרדאר ביום חמישי בערב והמטיבות עם השמאל
 Filesize:  366.92 KB
 Viewed:  34666 Time(s)

CaptureKALPIYOT31WM.PNGCaptureynet3kalpiyot.PNG
 Description:
ביום רביעי בבוקר פורסם בתקשורת כי נותרו רק 3 קלפיות לפרסום, בהן כ-1500 קולות, הדבר סותר את ה-13 אלף קולות לטובת השמאל שהוזרמו בסודי סודות בטבלאות
 Filesize:  363.42 KB
 Viewed:  34248 Time(s)

Captureynet3kalpiyot.PNGglick.PNG
 Description:
 Filesize:  179.93 KB
 Viewed:  38611 Time(s)

glick.PNGCapture.PNG
 Description:
 Filesize:  639.4 KB
 Viewed:  38756 Time(s)

Capture.PNGexpb.csv
 Description:
הקובץ המהותי, הקולות לפי קלפיות מיום 11.4.19 שעה 14.56 שעון ישראל, בו חסרים ה-31 קלפיות

Download
 Filename:  expb.csv
 Filesize:  1.27 MB
 Downloaded:  1343 Time(s)


expc(2).csv
 Description:
קובץ מאתר ועדת הבחירות כפי שהתפרסם ביום 10.4.2019 בשעה 1.31 והמכיל 835278 קולות כשרים וביניהם 25501 לטובת נ' המהווים 3.07 אחוז

Download
 Filename:  expc(2).csv
 Filesize:  73.24 KB
 Downloaded:  1354 Time(s)


results.pdf
 Description:
ההודעה של השופט מלצר בחצות בין חמישי
לשישי 12.4.2019

Download
 Filename:  results.pdf
 Filesize:  479.66 KB
 Downloaded:  1819 Time(s)


expc (1).csv
 Description:
קובץ תוצאות כפי שהתפרסם באתר ועדת הבחירות ביום 12.4.2019 בשעה 00.39

Download
 Filename:  expc (1).csv
 Filesize:  147.26 KB
 Downloaded:  1350 Time(s)


expc.csv
 Description:
קובץ תוצאות כפי שהתפרסם באתר ועדת הבחירות ביום 11.4.2019 בשעה 14.56

Download
 Filename:  expc.csv
 Filesize:  146.92 KB
 Downloaded:  1337 Time(s)


_________________
הצטרפו לערוץ של נקים בטלגרם להתעדכן:
https://t.me/Nakim_org_Ch


הסקר קובע: רוב הציבור בישראל סבור שהשחיתות פוגעת בחייו היום יומיים,
חתום על העצומה נגד שחיתות הממסד ומערכת המשפט והצטרף ל"נקים"

ניתן להשיג את חיים יטיב הדובר של ארגון "נקים" באמצעות טלגרם @HaimYativ או דוא"ל haim@nakim.org


השופט מישאל חשין:המלחמה בשחיתות היא מלחמה להגנה עצמית בה לא לוקחים שבוייםEvil or Very Madsadomaso


נערך לאחרונה על-ידי חיים יטיב בתאריך שלישי 16.04.19 20:47, סך-הכל נערך פעם אחת
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ בלוג בקר באתר המפרסם

מצעד האיוולת: ב-6.9.06 שופטים הנתבעים בהליך אזרחי בבג"ץ דוחים בעצמם עתירה להכשיר את מינוי ביניש

מקו
אורח
הודעהפורסם: שלישי 16.04.19 18:47    נושא ההודעה: ועדת הבחירות במתקפה על בנט ושקד

ועדת הבחירות במתקפה על בנט ושקד
הוועדה הגיבה בתקיפות ובאופן חריג להאשמות של ראשי הימין החדש על "הונאה חמורה" בבחירות, וטענה כי דבריהם "חסרי הבסיס" נאמרים "מתוך מצוקה מובנת". לטענת הוועדה, לא נפל כל פגם בהליך ספירת הקולות
דפנה ליאל, כתבת כנסת | החדשות | פורסם 16/04/19 16:15 | עודכן 16/04/19 18:00


ועדת הבחירות במתקפה חריפה על ראשי הימין החדש בעקבות האשמותיהם על "הונאה מכוונת וחמורה" בספירה: בהודעת הוועדה החריגה שנשלחה הערב (שלישי) נכתב כי היא "מצירה על כי היא נאלצת, זו הפעם הראשונה בתולדותיה, להגיב לפרסומים חסרי כל בסיס ושחר שנאמרים מתוך מצוקה, אף שהיא מובנת, ומובילים לערעור אמון הציבור בתוצאות הבחירות".


עוד נכתב כי "הוועדה מבקשת להבהיר כי היא דוחה מכל וכל את טענת הימין החדש באמצעות השר בנט, כפי שפורסמו היום, שלפיהן ב-8% מהקלפיות נמצאו פערים ובחלקן הונאות חמורות.
טענות הימין החדש אינן עקביות. בראשית, טענה רשימת הימין החדש כי רשימות שונות פסלו לה קולות, במתכוון, מתוך הקולות מהקלפיות המיוחדות (המעטפות הכפולות). לאחר שנוכחו נציגי הרשימה, בעצמם, כי אין בדברים כל ממש, עברו לטענה חלופית. לפי טענה זו, נפלו פגמים ב-66 קלפיות".


הוועדה הוסיפה כי מדובר בטענות מטעות וכן כי צוותים מטעם הוועדה בדקו לאורך הלילה והבוקר בדיקות מדוקדקות 66 הקלפיות ובתום הבדיקה הסתבר שיש לגרוע למפלגה שלוש קולות.

מוקדם יותר היום האשימו בנט ושקד כי "ב-8% מהקלפיות נמצאו פערים, בחלקן הונאות חמורות". ראשי המפלגה הבהירו: "בזמן הקרוב המפלגה תחליט על צעדי המשך".

"בניגוד להודעתה הנחפזת של מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, עו"ד אורלי עדס, בבדיקה שביצענו יחד עם הוועדה נמצאו ממצאים חמורים וחד משמעיים לזיופי בחירות חמורים", תקפו בימין החדש. "לצערנו, ביקשנו ממנכ"לית הוועדה להמתין עם ההודעה לתקשורת עד לתום הבירור, אך החיפזון גבר על ההיצמדות לעובדות".

בנט ושקד: "חשד להונאה חמורה"בנט ושקד: "חשד להונאה חמורה" | צילום: פלאש 90
בהודעה שנמסרה לתקשורת מטעם המפלגה צורפו ממצאי בדיקה שערכו בימין החדש - לפיהם: "ב-8% מהקלפיות המדגמיות שהעברנו לבדיקת הוועדה, נמצאו פערים בין מספר הקולות שנרשמו במחשב המרכזי לבין מספר הקולות בפועל, כולל מצבים בהן נמחקו כל קולות הימין החדש בקלפיות מסוימות, לכן איננו מבינים הודעתה זו".

הם הוסיפו: "ב-10% קלפיות נוספות, עד לרגע זה לא קיבלנו העתק של פרוטוקול הקלפי, כך שאין לנו כל אפשרות לבצע את הבדיקה". אנשי מפלגת הימין החדש הודיעו כי ימשיכו בבדיקה יסודית כדי לגבש את החלטות להמשך. "ניכר שזו אינה טעות הקלדה אלא העברה מכוונת ובלתי חוקית של קולות ממפלגה למספר מפלגות אחרות", תקפו בחריפות.

ספירת קולות בבחירות (אילוסטרציה)ספירת קולות בבחירות (אילוסטרציה) | צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש 90‎
מוקדם יותר ועדת הבחירות המרכזית הגיבה לטענות המוקדמות של השר בנט והובהר כי "בבדיקה חוזרת של עשרות פרוטוקולי הצבעה מכלל הקלפיות הארציות על פי בקשתו של השר בנט, מרשימת הימין החדש, בטענה כי נגרעו מהם קולות, לא נמצאו כל פגמים מהותיים. במניין הקולות שנבדקו מעשרות קלפיות, נמצא כי לימין החדש נרשמו שלושה קולות עודפים".

בנט העביר לאחרונה לוועדת הבחירות רשימה של עשרות קלפיות מרחבי הארץ אותם ביקש לבדוק שנית, בטענה שנפלו בהם פגמים מהותיים שגרמו קולות לרשימת הימין החדש. "במשך יום האתמול ובמהלך כל הלילה, בדקו צוותים רבים מטעם הוועדה, את עשרות הקלפיות שהועברו על ידי השר בנט", הבהירו בוועדת הבחירות. "במניין הקולות שנספרו, בסיכומה של הבדיקה עלה כי בפרוטוקולים שהוועדה התבקשה לבדוק לא נמצאו כל פגמים מהותיים. זאת ועוד בבדיקה עלה כי לימין החדש נרשמו שלושה קולות עודפים".במקביל, ראש הממשלה נתניהו, נפגש עם יו"ר מפלגת ישראל ביתנו ליברמן על מנת להתניע את המשא ומתן הקואליציוני ביניהם. ממפלגת ישראל ביתנו נמסר כי "השניים קיימו שיחה באווירה נינוחה שנגעה בנושאי ביטחון, דת ומדינה ועלייה וקליטהוהחליטו כי אחרי שהנשיא יטיל על נתניהו את משימת הרכבת הממשלה, השניים יחלו להתניע את המשא ומתן".

על רקע פגישתם של של ליברמן ונתניהו, ח"כ אורי מקלב תוקף את ליברמן ומאשים אותו בסחיטה. "אדם שהתפטר מתפקידו כשר הביטחון וגרם להפלת הממשלה ערב מבצעים צבאיים מורכבים מאוד - כעת לא בא בדרישה לטפל באיום הביטחוני", אמר. "אלא מציג את עניני הדת בראש דרישותיו, בניגוד לדבריו ערב הבחירות אינו דורש כעת לחסן את מפלגות הימין הקיצוני כדבריו אלא מציג דרישות אחרות לגמרי שאינם רלוונטיות ובלתי הגיוניות".

הוא המשיך במתקפה וטען שהדרישות שליברמן מציג הן "סחיטה - ליברמן מנסה להיות ה'טראבל מייקר' בכדי לקבל תיקים ללא פרופורציה לכוחו האמיתי". אם אתה רוצה להוביל את נתניהו לקואליציה אחרת בוא ותגיד זאת בצורה ברורה".


https://www.mako.co.il/news-military/politics-q2_2019/Article-16d06b1e 0862a61004.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=2004468333
חזרה למעלה

מעריב
אורח
הודעהפורסם: שני 29.04.19 22:38    נושא ההודעה: הזיופים במגזר הערבי נחשפים: "הוא הציע לי - בסוף היום, בוא נחלק את הקולות"ראשי ועדות קלפי שמחלקים עשרות מעטפות למצביע בודד, בעלי תפקידים שמאפשרים להצביע במקום מי שלא הגיעו לבחור: עשרות עדויות חושפות רמאויות ושחיתויות בקלפיות
קלמן ליבסקינד 20/04/2019 19:53 15 דק' קריאה

ערב בחירות 2013 החליט שגיא קייזלר, אז מנכ"ל ועד מתיישבי השומרון, להרים פרויקט התנדבותי רחב, בניסיון לשמור ככל שניתן על טוהר הבחירות במגזר הערבי. קייזלר, לא מופרך להעריך, לא עשה את זה רק לשם שמיים. נוכח עדויות ארוכות שנים על זיופי בחירות במגזר הערבי, ועל בסיס ההנחה שלפיה זיופים כאלה משרתים את המפלגות הערביות בפרט, ואת האגף השמאלי בכלל, ההערכה הייתה שהמאמץ ישתלם.

הרקע לכל המהלך הזה, חשוב להדגיש כבר כאן, מקורו במנהג היסטורי של רוב המפלגות לוותר על זכותן לשבץ את אנשיהן בוועדות הקלפי במגזר הערבי. חלקן, משום שהתקשו לגייס פעילים לצורך המטרה הזו. רובן, מתוך הבנה שגם אם הכל יתנהל לפי הספר - הסיכוי שיקבלו שם קולות נמוך מאוד.

כך או כך, בבחירות ההן, של 2013, הצליח קייזלר לאסוף כ־200 מתנדבים, ששובצו בתפקידים השונים בוועדות הקלפי במגזר, על חשבון מקומות שפינו להם מפלגות הימין. בבחירות 2015, עם מאמץ גדול, הוא כבר הצליח לשבץ אנשים ברוב הקלפיות ביישובים הערביים. בבחירות שנערכו לפני שבוע וחצי קייזלר כבר גייס, באמצעות משרד יחסי הציבור שלו, יחד עם גד דעי, 1,350 פעילים. המערך הרחב הזה הופעל תחת פיקוח מלא של הליכוד ומעקב יומיומי של עופר גולן, מנהל הקמפיין של המפלגה.

הפעם, כלקח מאירועי מערכות הבחירות הקודמות, שבהן לא טרחה המשטרה לפתוח בחקירה רצינית, גם כשהועברו אליה עדויות על זיופים, צוידו חברי ועדות הקלפי במצלמות נסתרות, כדי שיוכלו לתעד הכל.

קלפי בחירות. צילום :רויטרסקלפי בחירות. צילום :רויטרס

היו מי שניסו לגרור את הסיפור הזה אל המקום הגזעני. היו מי שמשכו אותו אל הדיון המשפטי, ואל השאלה האם מותר או אסור לצלם בקלפי (חשוב להדגיש שהמצלמות היו על חברי הוועדה, ולא מאחורי הפרגוד). אלה ואלה בורחים מהדיון החשוב, ומהעובדות המטרידות באמת. והעובדות קשות מדי, מכדי שניתן יהיה להתעלם מהן מתוך רצון שלא להעליב מגזר שלם.

עיינתי השבוע בתחקירים שפרסמתי בעבר לגבי זיופי בחירות במגזר הערבי והדרוזי. ב־1999, בבחירות הפנימיות במפלגת העבודה של אהוד ברק. ב־2001, כשאברום בורג ובנימין בן אליעזר התמודדו על ההנהגה. אחר כך, בבחירות לכנסת ב־2006, ובבחירות לכנסת ב־2013. אותם סיפורים. כלום לא השתנה.

במגזר הערבי, מגזר גדול ורחב, אין באמת בחירות נקיות, ולא היו כאלה מעולם. מדובר במגזר שבו לכל אורך הקו - מצפון עד דרום, בעיר ובכפר - היו מאז ומתמיד ניסיונות זיופים והטיות בחירות, בהיקף ובאופן שלא קיים במגזר היהודי.

משטרת ישראל וועדת הבחירות התייחסו תמיד אל האירועים הללו כאל פולקלור. תרבות פנימית של מגזר, שאין להתערב בה. אף פעם לא נערכה חקירה משמעותית. אף פעם לא הוצבו אמצעי פיקוח. אף פעם לא נגבו עדויות ממאות חברי ועדות קלפי, שהיו עדים לרמאויות, לזיופים, להטיות בספירה ולניסיונות להצביע במקומם של מי שלא הגיעו.

הסיפור הזה רק מחמיר, כשלוקחים בחשבון שכמעט בכל המקרים, העבריינים הם אנשים שנמצאים בקלפיות במימון מלא של המדינה, שמשלמת להם את שכרם.

כמו בשנים קודמות, כך גם השנה. ועדת הבחירות בראשות השופט חנן מלצר השקיעה אנרגיות בלתי נגמרות באיומי סייבר ובניתוחים של תעמולה ברשתות החברתיות. מלצר עצמו הקדיש יום שלם כדי לחקור צייצנים בטוויטר, רק משום שבאחד העיתונים היה כתוב שהם מופעלים על ידי רשת, שלא הייתה ולא נבראה. במאסה הענקית של הזיופים לא הושקע פרומיל מכל האנרגיה הזו.

בשבוע האחרון אספתי עדויות מעשרות חברי ועדות קלפי ששובצו במגזר הערבי, הדרוזי והבדואי. הסיפורים מסמרי שיער, והם מציירים תמונה של מדינה שעוצמת את עיניה, כשהבחירות בקרב מרכיב חשוב באוכלוסייה שלה הן פיקציה. על עובדה אחת יהיה קשה לחלוק. הנוכחות של אותם נציגים, שנשלחו על ידי הליכוד לקלפיות במגזר הערבי, הקשו עד מאוד, כפי שתיווכחו, על היכולת לזייף. בלעדיהם, אין שום ספק, היקף העבריינות היה גבוה בהרבה. למה את העבודה הזו צריכים לעשות שליחי הליכוד ולא אנשי משטרת ישראל? שאלה מצוינת.

כך או כך, העדויות המתומצתות שיובאו כאן הן דוגמאות בלבד, כשליש מאלו שנאספו ב"מעריב". לבקשתם של כמעט כל המרואיינים, שחששו, שמם לא יוזכר והוא שמור במערכת.

כעביה, יו"ר ועדת הקלפי:

"הייתי היהודי היחיד בקלפי. כל השאר היו ערבים. באזור שבע בערב, כשהיינו בערך על 40% הצבעה, בא אלי אחד מחברי הוועדה והציע שהם יכפילו לי את הכסף שאני מקבל על היום הזה, ובתמורה אני אאפשר להם להתחלק בשאר הקולות, של אלה שלא הצביעו. זה כבר הגיע לרמה שהתחילו לשאול אותי, בשיא הרצינות, כמה אני רוצה. מה שהדהים אותי היה שכל חברי הוועדה היו בתוך הדיון הזה. היו שם שלושה חברי ועדה ועוד משקיף אחד או שניים. הייתי די מופתע. אמרתי להם שזה לא חוקי ושאני בעד דמוקרטיה, שבה כל אחד בוחר בעצמו. כל כמה דקות ניגש אלי מישהו והציע לי את זה שוב. 'אולי בכל זאת אתה רוצה', 'זה לא באמת ישפיע על התוצאה הכללית', 'ממילא כולם משקרים'. אמרתי להם שזה לא בסדר. במהלך ספירת הקולות היו אצלנו שוטרים. גם הם היו ערבים, אבל אם הבנתי נכון, לא מהכפר עצמו. מה שהדהים אותי היה שגם אז ההצעות נמשכו, והשוטרים שמעו את זה ולא אמרו כלום".

דיר אל־אסד, משקיף:

"היו, במהלך היום, הרבה ניסיונות לעגל פינות. מתישהו, בשעות אחר הצהריים, יצאתי מהקלפי להצביע בקלפי נגישה בכפר, שני רחובות מהקלפי שלי. בחוץ תפס אותי איש בשם נימר, שנאמר לי שהוא סגן ראש הכפר או סגן ראש המועצה, ובהתחלה פנה אלי יפה. הוא הציע לי לאכול, ושאל אותי עד איזו שעה אני נשאר בקלפי. כשאמרתי לו שאני נשאר עד אחרי הספירה, הוא שאל 'אתה מהליכוד, נכון?', אמרתי 'כן'. הוא שאל 'אתה רוצה שביבי ינצח, נכון?', אמרתי 'כן'. אז הוא אמר לי 'תשמע, לי לא אכפת שהוא ינצח, כי ממילא זה מה שיקרה, אבל אני רוצה שהמפלגה שלי תקבל כמה שיותר קולות, כי ככה אני מקבל יותר תקציבים'. הייתי בטוח שהוא צוחק עלי, ואז הוא הציע לי: 'בסוף היום, בוא נחלק את הקולות. חצי חצי בקולות שיישארו. חלק לליכוד וחלק לנו'. היו איזה 200 קולות שלא הצביעו. אמרתי לו, 'אתה צוחק עלי?'. ראיתי שיש לו תג של ועדת הבחירות. אחר כך אמרו לי גם חברי הקלפי שהוא בוועדת הבחירות האזורית. אמרתי לו שאני לא עושה דברים כאלה".

אום אל־פחם, סגן יו"ר קלפי:

"באזור שעה שמונה בערב נכנס לקלפי אדם בגיל 50־60, לא בעל תפקיד, וביקש ממני לבוא איתו רגע לדבר בצד. הוא שאל אותי 'אתה יודע למה הוצאתי אותך?'. אמרתי לו 'לא'. הוא אמר לי: 'שמע, יש פה אחוזי הצבעה נמוכים, בוא נעלה אותם'. שיחקתי אותה כאילו אני לא מבין. הוא אמר לי: 'אני הולך לעשות סיבוב בעוד כמה קלפיות, עוד חצי שעה אני אחזור אליך'. עברה עוד איזה רבע שעה, ובא מישהו אחר. שאל אותי: 'תגיד, אתה פה בשביל הכסף או בשביל האידיאולוגיה?'. אמרתי לו 'באתי לעבוד'. כולם שמעו את השיחה הזו מסביב, כולם ידעו למה הוא בא, ולאף אחד זה לא היה נראה בעייתי או מוזר. אמרתי לו שאני לא מבין מה הוא רוצה. הוא ענה לי: 'יש פה אנשים שלא הצביעו, בוא נצביע במקומם ונחלק בינינו את הקולות'. היו אז אולי 50%. אמרתי לו: 'אני לא מעוניין, זה נגד החוק'.

"חזרתי לקלפי, ואז כולם התחילו לנסות להוציא אותי החוצה. הייתי היהודי היחיד שם. קודם הגיע הראשון שהוציא אותי, ושחזר בינתיים. הוא אמר לי: 'בוא נלך לאכול, בוא אלי הביתה'. אמרתי לו תודה וחזרתי פנימה. ואז עוד מישהי לקחה אותי החוצה. 'בוא אני אראה לך איפה אני עובדת כאן באזור'. כשניסיתי לחזור שוב פנימה, אני רואה עשרות אנשים, משהו כמו 30 איש, חוסמים לי את הכניסה לקלפי. אמרו לי: 'אי אפשר להיכנס עכשיו, כי יש שם אשה שמתלבשת בפנים'. היה ברור לי מה קורה שם בפנים. היה לי ברור שמכניסים שם מעטפות. ברור שאף אחת לא מתלבשת בקלפי, בטח לא כשכמעט כל מי שנשארו בפנים היו גברים. אחרי כמה זמן נתנו לי להיכנס. מאוחר יותר, במהלך הספירה, שוב ניסו להוציא אותי החוצה".

אכסאל, משקיף:

"היה אצלנו בקלפי עניין כזה שהמשקיפים והיו"ר, שהיה מרע"ם־בל"ד, היו נכנסים מאחורי הפרגוד ומביאים למצביעים את הפתק שהם צריכים להצביע. כששאלתי מה זה, הסבירו לי שהם צריכים עזרה. היו אולי 20 מצביעים שהיו"ר נכנס איתם אל מאחורי הפרגוד והצביע איתם. הוא ואחד משני המשקיפים. חוץ מזה, חברי ועדת הקלפי לא נתנו לי לבדוק תעודות זהות, כשהיו דברים חשודים. הם לא הרשו לי.

"לקראת הערב, יושב ראש ועדת הקלפי אמר לי ללכת הביתה. הלכתי. פחדתי על החיים שלי. ראיתי איך איימו בבוקר על חבר שלי, שבא לקלפי סמוכה ויצא בליווי משטרה, והחלטתי לא לקחת סיכון. ממה שאני זוכר, עד שאני יצאתי הצביעו בקלפי שלנו בערך 200 איש. אחר כך נכנסתי לאתר של ועדת הבחירות וראיתי שהצביעו שם כמעט 500. בוא נגיד שאין שום סיכוי שכל כך הרבה אנשים הגיעו בשעתיים וחצי שהשארתי את הקלפי אחרי שהלכתי".

רהט, חבר ועדה:

"יו"ר הוועדה, שהיה איש כריזמטי עם מעמד, כך זה נראה, היה מטעם רע"ם־בל"ד. כבר מתחילת היום הוא התחיל לרמוז לי לגבי האפשרות לחלק בינינו את הקולות. קצת לפני סוף ההצבעה, בערך ברבע לעשר בערב, הוא סימן לי לצאת מהכיתה שבה הייתה הקלפי, ולבוא איתו לכיתה אחרת, סמוכה. עד אז הגיעו להצביע רק 248 איש מתוך 607 שהיו זכאים. הוא שאל אותי: 'מה אתה מציע לעשות עם כל אלה שלא באו'? אמרתי לו 'כלום'. ואז הוא הציע לי שהוא ייקח 340 מהקולות שנשארו לדע"ם (רע"מ־בל"ד – ק"ל), וכדי שאני לא ארגיש פראייר הוא ייתן לי את מה שנשאר. אמרתי לו שזה לא חוקי".

ג'סר א־זרקא, חבר ועדה:

"יו"ר הקלפי אצלנו היה תושב המקום. באמצע היום הוא פנה אלינו והציע לסגור את הדלת. הוא אמר לנו: 'בואו נראה כמה אנשים עדיין לא הצביעו, נחלק את הקולות בינינו, כל אחד ייקח 50 ונסגור את הסיפור'. אנחנו סירבנו כמובן, אבל הוא חזר והציע את זה עוד כמה פעמים במהלך היום. יותר מאוחר הגיע אלינו מזכיר הקלפי שלידנו, בחור יהודי, שבא לעדכן אותנו שיושב הראש שלנו הציע את זה גם בקלפי שלו. ראיתי שהוא קצת חושש. בכל מקרה, אנחנו דחינו אותו בכל פעם שהוא העלה את הרעיון".

ירכא, חבר ועדה:

"במהלך היום היו כל מיני אירועים שהיו מנוגדים לחוק. אנשים שנכנסו להצביע בזוגות. אבא ובן שהצביעו יחד. הייתה אישה אחת שהגיעה להצביע שלוש פעמים, כל פעם עם תעודת זהות אחרת, אפילו לא החליפה בגדים, ובכל פעם החברים בוועדת הקלפי אמרו לי: 'זו לא היא, זו אחותה'. הערתי להם על זה כל פעם, אבל החלטתי לא להתכתש על דברים כאלה. הבלגן הגדול התחיל לקראת ספירת הקולות. כשנגמרה ההצבעה, עשינו הפסקה של חמש דקות, ואז חברי הוועדה סגרו את הדלת והתחילו לדבר ביניהם בערבית. שאלתי את אחד המשקיפים, בחור דרוזי שהיה מטעם ש"ס, מה הסיפור? אמר לי שנשארו 350 קולות ושרוצים לחלק את זה בין הנציגים. בשלב הזה היה נראה לי, ממהלך העניינים, שהמזכיר היה נגד, אבל לא לגמרי הבנתי מה קורה. אמרתי להם: 'אתם יודעים שזה פלילי'. אמרו לי: 'כך המנהג פה, תמיד עשינו את זה'. אחר כך דיבר איתי הנציג של חד"ש, שניסה לשכנע אותי. הוא לא התייאש. 'כל הנציגים מסכימים, אז למה לא לחלק?'. הם חזרו כל הזמן על זה שזה המנהג במגזר, ושככה עשו אצלם תמיד. כולם שם רצו לחלק את הקולות. בסוף הם הבינו שזה לא ילך איתי".

רהט, יו"ר ועדה:

"הבוקר התחיל עם אווירה מצוינת, אחר כך נוצרו חיכוכים, שהגיעו לצעקות, לאלימות, ולזה שנאלצתי להזמין משטרה, כשהתברר לי שהחברים בוועדה לא מוכנים שאני אסתכל בתעודות זהות של נשים. היו ארבעה חבר'ה שאיימו עלי: 'אם אתה תתעקש להסתכל על תעודות זהות של נשים, או שנזרוק אותך מפה, או שלא תצא מפה חי'. בצהריים התחילו כל מיני ניסיונות לתחמן. אנשים נכנסו וצילמו את המספר הסידורי של כאלה שהם יודעים שלא מצביעים, ואז נכנסו משהו כמו 40 איש יחד וניסו לתפוס טרמפ ולהצביע על המספרים שלהם. כשדרשתי לבדוק בעצמי את תעודות הזהות כדי לא לאפשר להם לרמות, לקחו אותי הצדה חבר ועדה ואחד המשקיפים, והסבירו לי שזה לא יימשך ככה.

"לגבי עניין הנשים, הם הביאו בשלב מסוים מישהי, ואמרו שהיא תבדוק את התעודות של הנשים במקומי. מתישהו המזכיר התחיל לנסות לסגור איך מחלקים את הקולות בלילה. הוא היה כל הזמן עם איזה חבר שלו, שאותו הוצאתי החוצה כמה פעמים. בשמונה בערב אנשים הפסיקו כבר כמעט להגיע, ואז נכנס מישהו לקלפי וביקש לדבר איתי בחוץ. אמרתי: 'אני לא יוצא מפה'. ואז, כשבערך שישה אנשים מסביבנו, כולם חברי ועדת קלפי, הוא לא התבייש להתחיל להציע הצעות. 'בספירת קולות, זה רק אנחנו נהיה פה, בוא נראה איך אנחנו סוגרים את הקולות'. הוא לא היה חבר ועדה, אבל כולם מסביב שמעו, כולל המזכיר וחברי הוועדה, ואף אחד לא התערב. לאף אחד זה לא נראה מוזר. הוצאתי אותו החוצה בצעקות.

"בערך ברבע לעשר הלכתי לשירותים. בא אלי אותו חבר של המזכיר, שהוצאתי כמה פעמים החוצה, ואמר לי: 'תראה, צריך לסגור בינינו איך זה ייסגר פה עם הקולות'. הוא אמר לי: 'גם אני בנאדם ישר, אני רק דואג לך שלא יהרגו אותך בדרך החוצה'. בסוף קראתי למשטרה".

כפר קאסם, משקיף:

"אצלנו בקלפי היה משהו מדהים. בחוץ, בכניסה, הייתה עמדה לחלוקת תעודות. ממש ככה. אנשים נכנסו עם תעודות לא שלהם. היו אנשים שהצביעו אצלנו כמה פעמים, כל פעם עם תעודה אחרת, אבל כל פעם אמרו לי בוועדה: 'אתה מתבלבל, זה לא הוא, זה בן דוד שלו. הוא דומה לו'. היו אצלי הרבה אנשים שבאו יותר מפעם אחת. יש אנשים שהצביעו אצלי ואחר כך ראיתי אותם במסדרון, בתור להיכנס להצביע גם בקלפי אחרת. היה קשה להילחם בזה. פעם אחת המזכיר, גם הוא יהודי, ניסה לבחון מישהי אם היא זוכרת מה מספר תעודת הזהות שלה או מה תאריך הלידה שלה. היא לא ידעה, אבל היושב ראש נתן לה להצביע. היה אחד שהיושב ראש נתן לו בוחטה של מעטפות, ההוא נכנס מאחורי הפרגוד, מילא פתקים ואחר כך שלשל את הכל. היו אצלנו 670 בעלי זכות בחירה, 330 סומנו כמי שהגיעו להצביע, וכשפתחנו היו בפנים 360 מעטפות".

סכנין, סגן יו"ר ועדת קלפי:

"בשעות אחר הצהריים התחיל להיות לחץ בתור להצביע, ואז התחילו הרמאויות. אני זוכר איזה בלגן שהיה, כשנכנסה בחורה בת 17, אולי 20, ואני מסתכל בתעודת זהות שלה וכתוב שהיא ילידת 1940. התחילו להגיד לי כולם מסביב בוועדה, 'מה, אתה לא רואה שזאת היא?'. בכל רמאות כזו שניסיתי לעצור, הלכו והתגברו הצעקות נגדי. הם אמרו לי שאני מפריע ומכביד על ההליך. עוד קודם לכן, כבר בבוקר, הם הודיעו לי שאני לא יכול לבדוק תעודות זהות, את זה רק המזכיר המקומי עושה.אני רק מסמן מי שכבר הצביע. הם לא נתנו לי בכלל לראות תעודות זהות. כדי לוודא שהם לא מזייפים, דרשתי מהמזכיר להקריא את מספרי תעודות הזהות בקול, ואז פתאום קלטתי שהוא בכלל לא קורא מתוך התעודות שלהם, אלא מתוך פתקים שנתנו להם קודם, עם מספרי תעודת זהות של אנשים שלא באים להצביע כנראה, אבל בכל מקרה לא שלהם.

"באיזשהו שלב נהיה כבר לחץ מטורף. בכל פעם שניסיתי לבדוק משהו התחילו לצעוק עלי. היה אחד בוועדה שהיה סוג של מנהיג החבורה. הוא לא הפסיק לאיים עלי. במקביל, מחוץ לקלפי הייתה חבורה של חבר'ה, שכל הזמן הזהירו אותי וצעקו לי שאני לא אצא היום על הרגליים מסכנין. פחדתי. היה מפחיד מאוד. וזה הלך להתגבר. בשלב מסוים גנבו לי את הפלאפון שהיה מונח על שולחן הוועדה. עשרות צעירים עשו שם בלגן כל הזמן. מתישהו תפס אותי אחד מחברי הוועדה ואמר לי לצאת החוצה. יצאתי איתו. היינו ככה רבע שעה בחוץ. הייתה לי הרגשה שכל מה שהם רוצים זה שאני אשאיר אותם שם בפנים לבד, בלי השגחה. כשנתנו לי לחזור פנימה, כבר לא אפשרו לי יותר לגעת ברשימות. בסוף היום המזכיר הוציא אותי עם הרכב שלו החוצה מסכנין, כדי שלא יפגעו בי".

פוריידיס, חבר ועדת קלפי:

"על הבוקר התחיל בלגן, כשהגיע מישהו להצביע בלי תעודת זהות ולקח שתי מעטפות. התחיל ויכוח איתו, ואז הוא שבר את הקלפי. חצי שעה אחר כך, כשהייתי לחוץ עוד ממה שקרה, המזכיר התחיל לדבר איתי. 'אתה מצביע לבית היהודי? אנחנו נארגן לך כאן 50 קולות'. לא הבנתי. שאלתי מה זאת אומרת. הוא אמר לי: 'אנחנו ניקח כל אחד כמה שהוא רוצה, ונחלק בינינו'. אמרתי לו 'יש חוק'. שאל אותי: 'אתה לא רוצה שהם יקבלו הרבה?'. רציתי להוריד אותו ממני, אז אמרתי לו: 'בוא נדבר בהמשך היום'. היו כמה מקרים שבהם אנשים קיבלו שתי מעטפות והצביעו פעמיים. כל פעם שאלתי את היו"ר למה יש להם שתיים, אבל זה תמיד היה אחרי שהם כבר שלשלו את המעטפות. זה כנראה נהוג שם, כי אחרי שהערתי על זה היו אולי 20 או 30 אנשים שהתרעמו ולא הבינו למה הם לא יכולים לקבל יותר ממעטפה אחת.

"חוץ מזה, הם לא נתנו לי לגעת בכלום בקלפי. לא בפרוטוקולים ולא בבדיקה של תעודות הזהות. לא היה לי שום תפקיד. אחרי שבע בערב, יו"ר הקלפי אומר לי: 'שמע, אתה גר רחוק, אתה יכול ללכת הביתה. אמרתי לו שאני מתכוון להישאר עד הסוף. הוא אמר לי: 'חבל, זה יהיה מאוחר'. כשלא הייתי מוכן, זה התחיל לעבור מחיוכים לעצבים, עד שבסוף הוא פשוט גירש אותי. האמת, העדפתי ללכת ולא לפתוח שם במלחמה. למרות שפוריידיס הוא לא יישוב אלים, האווירה הייתה לא נעימה. יצאתי החוצה, ישבתי מחוץ לקלפי, ואז הוא החזיר אותי והייתי נוכח בחלק מהספירה. כשראיתי את התוצאות, הן נראו לי חשודות. היו למעלה מ־90% הצבעה ויותר מ־600 מצביעים. אני בטוח שלא עברו אצלי באותו יום 600 איש, אבל מכיוון שהם לא נתנו לי כל היום לבדוק או לסמן, אין לי הוכחה לזה".

עראבה, סגן יו"ר ועדת הקלפי:

"תוך כדי ההצבעות, די בתחילת היום, בא אלי בנאדם, שראיתי שכל המקומיים בקלפי מכבדים אותו, ניגש אלי מול כל חברי הוועדה, ואמר לי: 'אני אתן לך עשר מעטפות שתשים בהן ליכוד, ואתה תיתן לי עשר מעטפות שלי'. אמרתי לו: 'אין מצב בחיים'. ישב עלי, לחץ עלי, לא עזב. 'אין בעיה, הכל בינינו, אף אחד לא יידע'. הוא לא היה חבר קלפי, אבל היה לו מעמד שם. הוא נשאר כל היום, הסתובב בחוץ, כל הזמן נכנס ויוצא. באזור שמונה בערב, כשכולם התחילו להגיע להצביע והתחיל עומס, הוא נעמד בדלת של הקלפי. הגיעו כל מיני אנשים מהאזור, כולם מכירים את כולם, ואמרו להם שהם לא יכולים להצביע כל עוד אני נמצא שם. היה דיבור עם היו"ר והמזכיר הערבים שמעיפים אותי החוצה בכל מחיר. אנשים שם כמעט הרביצו לי מכות. שני אלה אמרו לאנשים שלא יצביעו כל עוד אני בפנים. היו איזה 15 חבר'ה שהתחילו לאיים עלי שאצא החוצה.

"עוד לפני זה, באזור שתיים בצהריים, כשהיו כל מיני איומים לא ידידותיים, התחלתי לפחד. יצאתי החוצה, הלכתי לשוטר בחוץ, ואמרתי לו: 'הם מאיימים עלי'. הוא אמר לי שאם לא הרביצו לי הוא לא מתערב. שאם ירביצו לי, הוא יעצור אותם. הייתי איזה שעתיים וחצי בחוץ עד שכמעט גררתי אותי פנימה. התקשרנו לוועדת הבחירות. לקח הרבה זמן עד שענו. אין לי דרך לדעת מה קרה בפנים כשאני בחוץ. זה היה מסריח העסק הזה".


kalman.liebskind@maariv.co.il

https://www.maariv.co.il/journalists/Article-695150
חזרה למעלה

מצעד האיוולת: ב-6.9.06 שופטים הנתבעים בהליך אזרחי בבג"ץ דוחים בעצמם עתירה להכשיר את מינוי ביניש

מעריב
אורח
הודעהפורסם: ראשון 16.06.19 0:27    נושא ההודעה: התנהלות השופט חנן מלצר, יושב ראש ועדת הבחירות, ממשיכה לעורר שאלות


התנהלות השופט חנן מלצר, יושב ראש ועדת הבחירות, ממשיכה לעורר שאלות
עדויות נוספות אודות תרגיליו של המשנה לנשיאת ביהמ"ש העליון, שלא מאפשר לבדוק את הטעויות בספירת הקולות, ובתוצאות הבחירות שעליהן הכריז. וגם: המצאות נוספות של השופט בדיון שנערך בעניין "תחקיר הבוטים"
קלמן ליבסקינד 15/06/2019 20:32 16 דק' קריאה
תגיות:

חנן מלצר / בחירות 2019

שתפו:

השופט חנן מלצר השופט חנן מלצר (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

1.לפני שבועיים סיפרתי כאן על הקרב המתנהל מאז הבחירות בסוגיית ספירת קולות המצביעים, קרב שיכריע אם הליכוד יקבל מנדט נוסף על חשבון יהדות התורה. צריך להדגיש, בעיקר על רקע ההחלטה לפזר את הכנסת: העניין החשוב כאן איננו אם יישב בכנסת עמית הלוי, מקום 36 בליכוד, או יצחק פינדרוס, מקום 8 ביהדות התורה. העניין החשוב כאן טמון בהזדמנות לעקוב אחרי התנהלותו המקוממת של המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, שמונה השבוע לתפקיד גם במערכת הבחירות הקרובה.

אולי יעניין אותך גם

מצפונו של אהרן ברק התעורר רק כשעלתה החובה לשים קץ לפוטש נגד רה"מ
רק עוד מכשול קטן עוד ניצב בפנינו למניעת מדינה ערבית - בנימין נתניהו

Recommended by

מלצר, שספג ביקורת קשה על התנהלותו במערכת הבחירות, עושה כל מה שהוא יכול - וזה כולל תרגילים, תירוצים, מריחת זמן ושימוש בכל תכסיס אפשרי - כדי לא לאפשר לליכוד לנהל בהגינות את המאבק הזה. ההשוואה בין היחס שהוא מעניק ליהדות התורה, שנלחמת להותיר על כנן את התוצאות שעליהן הכריז מלצר עם תום הבחירות, ליחס שהוא מעניק לליכוד - מעוררת מחשבות נוגות על מה שמתרחש אצלו כשהוא יושב בבית המשפט העליון ודן בסתם תיקים שאנחנו לא שומעים עליהם.

תזכורת קטנה: לליכוד היה בבחירות האחרונות הסכם עודפים עם איחוד מפלגות הימין. ליהדות התורה היה הסכם כזה עם ש"ס. חישוב חלוקת הקולות, לפי חוק באדר עופר, לימד שכדי להעביר את מנדט המחלוקת מיהדות התורה לליכוד, צריכים בליכוד להוכיח שמגיעים להם או לאיחוד הימין עוד 179 קולות, או לחילופין להוכיח שיש לגרוע מחשבונן של יהדות התורה או ש"ס 71 קולות.

עמית הלוי, שהחוק העניק לו בסך הכל 14 יום כדי להגיש ערעור על התוצאות, מצא שורה של קלפיות שבדיקה ראשונה שלהן לימדה שיש חשש שקולות שנספרו בהן לטובת הליכוד או איחוד הימין נרשמו בטעות לטובת מפלגות אחרות. הלוי העביר את פרטיה של כל קלפי "חשודה" כזו לבדיקתה של ועדת הבחירות. בדקה התשעים - לפי הנחיה שקיבל מהוועדה עצמה - ערער רק על קלפיות שהוועדה אישרה לו שבדקה אותן בשנית ומצאה בהן טעויות הקלדה.

בערעור, שהוגש לבית המשפט המחוזי באמצעות עו"ד שמחה רוטמן, פירט הלוי 185 קולות שוועדת הבחירות אישרה לו, שאמורים להיות מוסטים בחזרה לליכוד או לאיחוד הימין בגלל טעויות. הלוי הבהיר לבית המשפט שיש לו מידע על קלפיות נוספות שיש חשש שגם בהן אירעו טעויות הקלדה, ושאותן לא צירף גם משום סד הזמנים הלוחץ, וגם משום שוועדת הבחירות הנחתה אותו במפורש לא להגיש ערעור על קלפיות שהוועדה טרם הספיקה לבדוק, ולאשר שאכן היו בהן טעויות.

עמית הלוי. צילום: ראובן קופיצ'ינסקי עמית הלוי. צילום: ראובן קופיצ'ינסקי

מרגע שהוגש הערעור הזה לבית המשפט המחוזי, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, התגייס מלצר כדי לעשות כל שביכולתו להביא לדחייתו. אני שומע לאחרונה כל מיני טענות שמייחסות את ההתנהגות הזו של המשנה לנשיאה לעברו הפוליטי במפלגת העבודה. נדמה לי שהסיפור פשוט בהרבה. הדבר האחרון שהיה צריך עכשיו מלצר, שכאמור ספג הערות רבות על תפקודו במהלך מערכת הבחירות, זה שבית המשפט יקבע שחלוקת המנדטים שלו לא הייתה נכונה ושהספירה שהוא היה ממונה עליה התנהלה באופן עקום.

כך או כך, זה התחיל בבקשה של השופט אהרון פרקש, נשיא המחוזי בירושלים, שמלצר יעביר לו בתוך עשרה ימים תגובה מקדמית לערעור. מלצר, שלא אמור לתפקד בהליך הזה כשופט אלא כמי שאחראי על בסיס הנתונים, היה אמור לעשות דבר פשוט. לא לקבוע מי צודק. לא להחליט אם יש או אין לקבל את הערעור. גם לא לפסוק למי יוענק המנדט האחרון. לטובת ההכרעות הללו ציווה המחוקק להושיב הרכב של שלושה שופטים בבית המשפט המחוזי. מלצר היה אמור להתייחס בעיקר לטענות העובדתיות הבסיסיות שבערעור, ולאשר אם אותם 185 קולות אכן נרשמו בטעות ומגיעים לליכוד ולבית היהודי.

שלוש פעמים ביקש מלצר לדחות את מועד הגשת התשובה המאוד בסיסית ופשוטה הזו. 40 יום בסך הכל הוא מרח את הגשת התשובה, בטענה שהלוי אינו היחיד בסיפור ושעוד מפלגות פנו וביקשו לבדוק קלפיות חשודות. במהלך 40 הימים הללו הוא הערים קשיים על אנשי איחוד הימין, איפשר להם לערוך בדיקה אחת ומנע מהם את השנייה, שבה ביקשו שיבדוק 42 קלפיות חשודות, כשבמקביל הוא פותח את הדלת ומאפשר לאנשי יהדות התורה לעיין בכל הקלפיות שרק ביקשו.

תזוזה של מאות קולות

לפני כמה ימים, כשהואיל בטובו להגיש את התשובה, כאמור אחרי 40 יום - בהליך שלכולם ברור שנוכח נסיבותיו אמור היה להתנהל במהירות - פתח מלצר כשהוא מסביר לשופטי הערכאה שמתחתיו שלדעתו "דין הערעור להידחות". מלצר, כאמור, לא אמור בכלל לשמש כשופט בהליך הזה, ואיש לא שאל אותו איך לדעתו ההליך הזה במחוזי אמור להסתיים. זו הייתה התערבות שמטרתה להשפיע על שופטי המחוזי ולהבהיר להם מה היה המשנה לנשיאת העליון פוסק, לו היה יושב בכיסאם. אבל זה עוד כלום.

ההסבר הראשון שלו לסיבת דחיית הערעור היה מדהים. "נוכח חקיקת חוק התפזרות הכנסת העשרים ואחת... וקביעת מועד לבחירות ה־22, ייתכן וההליכים דנן הפכו עיוניים ויש לדחותם בהתאם לעילה זו בלבד". אתם הבנתם? מלצר, כמו ההוא שרצח את הוריו וביקש רחמים משום שהוא יתום, טרח לדחות שוב ושוב את מתן התשובה לשאלה הפשוטה של בית המשפט, ועכשיו הוא מבקש מהשופטים לא לדון בה כי ממילא הכנסת התפזרה בינתיים והסיפור לא רלוונטי.

לטענת מלצר הספירה הנכונה, גם אחרי תיקון הטעויות שנמצאו בעקבות הערעור והבדיקות הנוספות, מובילה להענקת המנדט הנוסף ליהדות התורה ולא לליכוד. אלא שכשמבינים שלפי החישוב שלו המנדט הזה הולך ליהדות התורה בעקבות פער של ארבעה־עשרה קולות בין הצדדים - ההיתר שהעניק לאנשי יהדות התורה לעיין בקלפיות שחשודות כמוטעות בעיניהם, והתשובה השלילית שהעניק לבקשה של אנשי איחוד הימין לעיין ב־42 קלפיות שחשודות כמוטעות בעיניהם, נראים מקוממים. הם מקוממים בעיקר בגלל אחד התירוצים שבהם השתמש מלצר מול איחוד הימין.

"כל עיון מבוקש... מצריך עבודה רבה והעסקת צוות מיוחד של ועדת הבחירות המרכזית, ועד כה נעניתי לכך במידת האפשר... אולם עתה, כאשר על ועדת הבחירות המרכזית להיערך לבחירות לכנסת ה־22 - הדבר איננו אפשרי ומעשי עוד". אתם הבנתם? יושבים עובדי מדינה שכל עבודתם לדאוג לטוהר הבחירות, הם צריכים לסרוק משהו כמו שני ניירות בכל אחת מ־42 הקלפיות החשודות ככאלה שאירעו בהן טעויות הקלדה, ושעשויות להביא לשינוי במפת המנדטים, והמשנה לנשיאת בית המשפט העליון מסביר שאין להם זמן. בשביל מה אנחנו משלמים לאנשים האלה, אם לא כדי שיוודאו שהתוצאות של הבחירות נכונות? כמה מסובך זה לסרוק כמה עשרות ניירות?

ומכיוון שמלצר נשען על ערימה של עניינים פרוצדורליים במלחמתו נגד ניסיונו של עמית הלוי להביא לספירה הגונה של הקלפיות, צריך להגיד משהו על הגישה הזו של השופט, לפני שנציג כמה דוגמאות. מהשופט מלצר, כנאמן מטעם הציבור על ניהול תקין של הבחירות, היינו מצפים רק לדבר אחד, במיוחד כשהטעויות - והוא מודה שהיו לא מעט כאלה - נעשו במשמרת שלו. לדבוק באמת ובעובדות, ולא לנסות להטות את התוצאות בטענות פרוצדורליות.

טענות כאלה - לגיטימי שיועלו על ידי יהדות התורה, כמי שעלולה להיפגע מההחלטה, לא על ידי יו"ר ועדת הבחירות. וכשאתה רואה את מלצר מתעקש בכל כוחו לא לאפשר לבית המשפט להתיר את ספירת הקלפיות שהלוי ואיחוד הימין טוענים שיש בהן טעויות הקלדה, אתה שואל: רגע, מי שומר פה על האינטרס שלנו, הציבור? הרי אנחנו, האזרחים, כבוד השופט מלצר, נתנו לך בידיים את האחריות לדאוג לניהולן התקין של הבחירות. סמכנו עליך שאתה תעמוד על המשמר ותוודא שמה ששלשלנו לקלפי זה בדיוק מה שייספר בסוף. הקול שלנו - אצלך ביד. אז איך זה שאתה נלחם נגד בדיקת קלפיות, שיש חשש כי יש בהן טעויות? ואיך אתה עושה את זה אחרי שאתה בעצמך נוכחת שקלפיות שהלוי ואחרים הצביעו עליהן כבעייתיות, אכן הניבו תזוזה של מאות קולות? ואיך אתה מרשה לעצמך לעשות את זה כשהשאלה מי יקבל את המנדט האחרון תלויה בארבעה, חמישה או עשרה קולות?

לקדש את הפרוצדורה

רוצים להבין מה הן טענות פרוצדורליות מטופשות? הנה דוגמה. מלצר ניסה לשכנע את בית המשפט לא לקבל את טענתו של הלוי, שלפיה ועדת הבחירות של מלצר אישרה לו שיש ליקויים בספירת הקלפיות. וזו טענה מוזרה. משום שהלוי מחזיק ביד אישור של הוועדה לכל טענה של טעות בכל קלפי שהגיש בערעור. נכון, אומר מלצר, אבל כשפנית אלינו, לוועדה, היית צריך לפנות בהליך אחר עם טופס אחר. תגיד, מר מלצר, אתה רציני? הרי הוועדה שלך היא שאישרה להלוי שיש טעויות. הרי אתה בעצמך כתבת בהחלטה מפורשת שאתה הנחית את אנשי הוועדה לבדוק עבורו את הקלפיות החשודות. אז איך זה שלא אמרת לו, ולו פעם אחת, שיש בעיה פרוצדורלית עם האופן שבו הוא פונה אליכם?

ובכלל, אנשי הוועדה שלך - ויש לו הוכחה כתובה על זה - הנחו את הלוי שלא להגיש ערעור על שום קלפי מעבר למה שהם אישרו לו. אז מה הוא אמור להבין מזה? אבל עזבו את זה. נניח שצריך לקדש פה את הפרוצדורה. איזה עניין לעזאזל יש לממונה על ניקיון הבחירות שלנו לדחוף להכרעה שתביא תוצאה שונה מזו שעבורה הצבענו בקלפי? וכשהוא יודע שיש טעויות, שהרי הוא עצמו מצא אותן, איזה אינטרס יש לו לטעון שלא צריך להתחשב בהן כי הלוי חתם על הטופס הלא נכון? ונניח שהלוי בכלל לא היה מגיש ערעור למחוזי. ונניח שהכנסת לא מעניינת אותו יותר. האם לא היינו מצפים שמלצר עצמו יהפוך עולמות וימצא את הדרך להביא לתיקון התוצאות?

הלאה. עוד דוגמה. מלצר טען בבית המשפט שהערעור של הלוי צריך להימחק בשל חוסר ניקיון כפיים. הוא דאג להטיח את הרפש הזה בהלוי פעם אחר פעם, במסמך אחר מסמך. על מה ולמה? ובכן, מלצר טען שבקלפיות שנבדקו עבור הלוי לא נמצאו רק 185 קולות לטובתו, אלא גם שלושה קולות שאמורים היו להיתוסף ליהדות התורה, וקול אחד שהיה אמור להיגרע מהליכוד, ועליהם הלוי לא דיווח לבית המשפט.

להלוי הייתה תשובה מוכנה לעניין הזה. באחת משתי הקלפיות הללו, הקלפי בנתניה, נערכו שלוש ספירות: אחת על ידי ועדת הקלפי, אחת על ידי אנשיו של מלצר, ואחת ככל הנראה על ידי השופטת המחוזית בוועדת הבחירות האזורית. כל אחת הניבה תוצאה אחרת. ומכיוון שספירה אחת העניקה לו קול, וספירה אחרת גרעה ממנו קול, הוא החליט לא להתייחס כלל בערעור לקלפי הזו.

בקלפי השנייה, בביתר עלית, אפילו מלצר הודה בכתב שהספירה החוזרת, זו שמעניקה ליהדות התורה עוד שלושה קולות, מגלה גם שאין התאמה בין מספר הפתקים למספר המצביעים והמעטפות. ומכיוון שלאף אחד לא ברור כמה כשרה הקלפי, הסביר הלוי, שמתי אותה בצד, ואף שלחתי לוועדה עדויות מוקלטות על אי־הסדרים שהיו בה.

אבל יודעים מה? נגיד שהלוי לא היה בסדר. נגיד שהוא היה חייב לדווח על הכל. אבל תראו מה אנשי יהדות התורה העלימו מבית המשפט: מתברר שבספירה חוזרת שנערכה עבורם ולבקשתם, התגלו באחת הקלפיות ברעננה ארבעה קולות שמגיעים לליכוד, וגם הם – איכשהו – לא סיפרו על זה לבית המשפט. ולמה זה יותר חמור מהמקרה של הלוי? כי בניגוד להלוי, שרק קיבל דיווח מרחוק על הקלפיות, אנשי יהדות התורה היו נוכחים פיזית במעמד הספירה במשרדי ועדת הבחירות. הם ראו את הקולות של הליכוד ולא טרחו לספר עליהם בערעור שהגישו לבית המשפט.

רגע, זה לא הכל. מתברר שהיה מקרה חמור בהרבה. בקלפי בכפר יונה נמצאה סתירה בין כמה טפסים. בטופס אחד דווח על 17 קולות ליהדות התורה. בטופס הסיכום, בפרוטוקול ובתוצאות האמת - לא. מלצר בדק את הקלפי הזו, והבהיר לאנשי יהדות התורה שלדעתו לא מגיעים להם עוד קולות. מה עשו אנשי יהדות התורה? הכלילו את 17 הקולות הללו בערעור שלהם, כאילו לא אמר להם מלצר דבר, וגם לא טרחו לספר לבית המשפט שעמדתו של מלצר הייתה שאי אפשר להוסיף להם את הקולות. נו, ומה אתם חושבים קרה? לא תאמינו. כלום. אותם, בניגוד להתקפות הבוטות שלו נגד הלוי, מלצר לא טרח להאשים בחוסר ניקיון כפיים. את הערעור שהם הגישו, בניגוד למה שדרש אצל הלוי, מלצר לא דרש לפסול בנימוק הזה.

אין לי מושג מה היה קורה אם מלצר היה מאפשר לבדוק את כל הקלפיות החשודות. אולי מנדט אחד היה נוסע לליכוד. אולי לא. אבל כפי שכתבתי למעלה, הסיפור הזה חשוב, לא רק מפני שכל מנדט שווה משהו כמו מיליון וחצי שקל מימון בחירות, ולא רק בגלל המחשבה שאולי יושב בכנסת מישהו שנואם ומצביע ומגיש הצעות חוק, והוא בכלל לא אמור להיות שם. הוא חשוב רק בגלל התחושה הקשה שהאיש השני בחשיבותו בבית המשפט העליון עושה הכל כדי שהדבר הכי בסיסי בדמוקרטיה - הקולות שלנו - יעלו אבק במחסני ועדת הבחירות, ולא ייספרו כראוי.

2. עסקנו פה כבר פעמיים, ובהרחבה, בעניינו של אותו דיון הזוי שניהל מלצר כמה שבועות לפני הבחירות, בעקבות פרסום "תחקיר הבוטים" ב"ידיעות אחרונות". מלצר חקר אז ארוכות צייצנים ימניים בטוויטר על אודות הציוצים שלהם, במחזה שעורר מחשבות נוגות על האיום שיוצא דווקא מבית המשפט העליון על חופש הביטוי.

לפני שבועיים הבאתי כאן דוגמה לקטע בהחלטה שפרסם השופט מלצר בעקבות אותו דיון, ושאותו המציא מדמיונו. מלצר רצה אז להוכיח שאותם צייצנים מימין לא באמת הוגים בעצמם את ציוציהם, אלא ישנו גורם עלום שמכתיב להם מה לפרסם ברשת. הייתה לו גם הוכחה. הן בראיונות עיתונאיים, והן בהחלטה שפרסם נשען מלצר על העדות שהעיד בפניו יצחק חדאד, תלמיד כולל, פעיל ש"ס, אב ל־12 ילדים מאשדוד, שב"ידיעות אחרונות" הוצג באופן מעורר גיחוך כראש הרשת שמפעיל הליכוד.

מלצר סיפר שכאשר חקר את אותו חדאד בעניין ציוץ שצייץ נגד הגוש החוסם שמתכננים בכחול לבן להעמיד מול נתניהו, חדאד השיב לו שאיננו יודע כלל מהו גוש חוסם. תמליל הדיון שהבאתי כאן לימד שבניגוד לדברים של מלצר, חדאד דווקא כן הסביר לו מהו גוש חוסם. ובכן, מסתבר שזה לא המקרה היחיד שבו פרסם מלצר החלטות שחלקים בהן אינם אלא המצאות שלו, שאינן מבוססות על דבר. הנה דוגמה נוספת.

בכחול לבן ניסו להוכיח שאותה רשת צייצנים של הליכוד ידעה להגיב ברשת החברתית על אירועים עוד לפני שאלה התרחשו במציאות. רוצה לומר: מישהו תדרך אותם מראש מאחורי הקלעים. אלא מה? ב"דוח הבוטים", אותו "מחקר" שעליו נשענה כל העתירה לוועדת הבחירות, הייתה רק דוגמה אחת למקרה שנחשד ככזה.

לפי הדוגמה הזו, חיים אלקסלסי, איש ימין הפעיל בטוויטר, צייץ בתגובה לחשיפת עמית סגל בחדשות 12 על הפריצה לטלפון של בני גנץ כבר בשעה 11:09 בבוקר, תשע שעות לפני המהדורה שבה נחשף הסיפור. אלקסלסי הגיע להעיד בוועדה, והסביר לשופט מלצר שמדובר בשקר. צייצתי בשעה 20:03, שלוש דקות אחרי פתיחת המהדורה, טען, כשהוא מניף את ידו עם מכשיר הטלפון הסלולרי שלו ומציג את ההוכחה. "אני יכול להראות את זה לכבוד השופט", אמר. מלצר לא רצה. "אמרת את זה, זה בסדר", ענה. אלקסלסי רצה להיות בטוח שהוא שכנע. "בסדר? אתה מאמין לי?", שאל את השופט. "כן", השיב מלצר.

סיעת יהדות התורה. צילום: ללא קרדיטסיעת יהדות התורה. צילום: ללא קרדיט

קודם לכן העיד יצחק חדאד. גם ממנו ניסה מלצר להוציא משהו בעניין. "יש לך חוש נבואי?", שאל לפתע את חדאד. "לא", השיב העד. "ואם אני אומר לך שהיו אירועים שאתה הקדמת את האירוע בכמה דקות, אז מה אתה תאמר לי על זה?", "זה לא יכול להיות", השיב חדאד.

עברתי על החומר שהוגש בהליך הזה. מדובר, כך נראה, בעוד המצאה של מלצר. נגד חדאד אין בשום מקום טענה שלפיה צייץ על אודות איזשהו אירוע לפני שזה התרחש, כפי שהטיח בו השופט. פשוט כלום. לא ב"דוח הבוטים". גם לא בעתירה של כחול לבן. אבל זה מילא. בהחלטה הסופית שלו בסוגיה, עם תום הדיון, כתב השופט את המשפט הבא: "במיוחד יש לתמוה על ציוצים אחדים שהקדימו לכאורה התרחשויות שפורסמו בכלי התקשורת ההמוניים, ודמו לדליפה של 'מידע פנים' בתחום דיני ניירות ערך".

רגע, מר מלצר, איפה בדיוק ראית ציוצים כאלה? הרי בכל ההליך שהתנהל אצלך לא הובאה ולו ראיה אחת שדבר כזה התרחש. היחיד שנגדו נטען הדבר היה אלקסלסי, והוא כזכור העיד לפניך, הציע לך להיווכח שמדובר בשטויות, הושיט לך את מכשיר הסלולר שלו.אמרת לו שאין צורך, ואף הוספת שאתה מאמין לו. אז מאיפה המשפט הזה הקובע שיש ציוצים שהקדימו את ההתרחשויות שאליהן התייחסו?

הוצא מהקשרו

והנה עוד סיפור תמוה. אחרי שאותו חדאד הוצג כראש הרשת הליכודית, הגיע לעדות בפני מלצר החוקר הפרטי שנשלח לנהל עם חדאד סדרת שיחות וגם פגישה אחת, כדי להוכיח את הקשר שלו לליכוד. החוקר, כך התברר, לא שמע מחדאד את שמו של איש ליכוד אחד, וגם לא חילץ ממנו עדות ולו לשקל אחד שמישהו משלם למישהו. יתרה מכך, עדותו של החוקר העלתה את החשד שלפיו חדאד בכלל דיבר איתו בעיקר על קשריו בש"ס. אלא שליוזמי הדוח נגד הליכוד היה נוח לצטט מתוך השעות המוקלטות משפט אחד שקשור דווקא לליכוד.

חדאד חזר וטען בפני מלצר שאם הוא יטרח להאזין לשיחה המוקלטת, הוא יתרשם בקלות שמדובר בשיחה שכולה צחוק וקלות ראש. "הוללות", בלשונו. מכיוון שבאמת מוזר לנהל שעות של דיונים לגבי הקלטה שמישהו אמר שהיא קיימת, בלי להציג אותה ובלי לאפשר לצדדים לשמוע אותה ולהיווכח מה יש בה, הורה מלצר להעביר את כל ההקלטות לוועדה עוד באותו ערב, ואת התמלולים שלהן עד למחרת בבוקר.

כשעורך הדין של הליכוד, אבי הלוי, ביקש שהחומר יועבר גם לצדדים, אישר מלצר: "ודאי, ודאי, גם לצדדים". השבוע צלצלתי לצדדים לשאול אם קיבלו את החומר הזה, לפי הוראת השופט. התשובה שהתקבלה מכולם הייתה שלילית. עו"ד דוד אלבז, פרקליטו של יצחק חדאד - שנפגע קשה מהפרסום השלילי שקיבל בעקבות הפרשה הזו, וביקש להוכיח שהכל קשקוש מקושקש - גם הראה לי מייל ששלח לוועדה של מלצר עוד לפני הבחירות, ובו תהה למה לא קיבל את החומר.

עו"ד אלבז, כמו האחרים, לא קיבל עד היום שום נייר או הקלטה שיסייעו לו להבין על מה ולמה הפילו את התיק על הלקוח שלו. מעבר לכך, צריך להודות שהסיטואציה שבה השופט מלצר מנהל דיון שבו מוטחות בליכוד ובסתם אזרחים טענות קשות, שמבוססות כולן על חומר שלא הוצג לאיש, די בעייתית.

מלצר, באמצעות דוברות הוועדה, אישר לי השבוע שההקלטות אומנם הגיעו אליו, אבל לא הסביר למה לא העביר אותן לצדדים. חזרתי אליו וביקשתי לדעת אם מעבר לעובדה שקיבל את ההקלטות, שאולי היו יכולות להציג באור האמיתי את הניסיון להפיל את התיק הזה על הליכוד ועל חדאד, הוא גם טרח להאזין להן. "ההקלטות נשמעו למטרת גיבוש ההחלטה בעתירה, ככל שנדרש לכך. פרט לכך אין לנו להוסיף על תגובתנו הקודמת", הגיעה התשובה.

חזרתי והתעקשתי. מה זאת אומרת "ככל שנדרש"? האם יכול להיות שהשופט חשב שזה לא נדרש, ולכן לא האזין? תשובה לשאלה הזו לא קיבלתי. גם לא לשאלה איך זה יכול להיות שלמרות החלטת השופט, התיק התנהל מהתחלה ועד הסוף בלי שהצדדים ראו את החומר שעליו הוא התבסס, ועד היום לא קיבלו כלום.

תגובת השופט חנן מלצר, באמצעות דובר ועדת הבחירות המרכזית:

"א. ההקלטות בנושא החלטת יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, כב' המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט ח' מלצר, המוזכרת בפנייתך, הועברו למזכירות הוועדה עוד ביום הדיון. נוכח העובדה שההחלטה הסופית בעתירה דנן ניתנה בסמוך למועד הדיון (יומיים לאחר מכן), לא נדרשו לצורך גיבוש ההחלטה תמלילי ההקלטות, מעבר לשמיעת ההקלטות.

ב. לא נמצאה במזכירות הוועדה פנייתו של עו"ד אלבז מתאריך 5 באפריל בבקשת הפרוטוקול, וככל שזו אכן נשלחה, לא אותרה אצלנו כל בקשה חוזרת או תזכורת בנושא מאז, ומִמֵּילָא פנייה כאמור לא הועברה אל יושב ראש הוועדה.

ג. יוזכר כי בהחלטה הסופית, שבה דחה כב' השופט מלצר את העתירה כולה, הוא נתן דגש לחשיבות השמירה על חופש הביטוי, תוך הבהרה כי רק פעילות תעמולתית אנונימית מכוונת או ממומנת, מטעם מפלגה או מתמודד בבחירות, היא אסורה, והעותרים לא הרימו את נטל ההוכחה להראות כי אכן הייתה התארגנות שכזו.

ד. לא נהוג להסביר את האמור בהחלטה המדברת בעד עצמה וחלוטה".

https://www.maariv.co.il/journalists/Article-703629
חזרה למעלה

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> הודעות של נקים כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2021משה גל טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group