מחבר הודעה
אלברט סויסה
הודעהפורסם: שבת 29.09.18 23:06    נושא ההודעה: שופטים / כונסי נכסים / רשמי הוצל"פ

לי אין ספק שקיימת שחיתות במערכת המשפט !
כונסי נכסים שפוגעים בריש גלי בזכויות קנייניות של בעלי הנכסים בהליך כינוס שלא בגין חובות מי מבעלי הנכסים והנכסים נמכרים בנזיד עדשים תוך פגיעה כלכלית חמורה בזכויות הקנייניות של בעלי הנכסים כאשר דקה לאחר תום הכינוס "והעברת המכר לידי הזוכים לכאורה" נמכרים הנכסים פי שניים או שלוש בערכם הריאלי כאשר בעלי הנכסים מקבלים זוטות מכונסי הנכסים !
שופטים משתפים פעולה עם כונסי נכסים שמונו שלא כדין ובניגוד לפסק-דין חלוט תוך פגיעה בזכות הקניינית של בעלי הנכסים כאשר החשד מרחף כעננה על אותם שופטים כמי שקיבלו שוחד בגין החלטות שגויות שניתנו לטובת כונסי הנכסים על אף שמינוי-ים היה -פסול וחד צדדי !
אם כב' המבקר מעוניין לבדוק את הטענה כדאי שיעבור על התיקים תמ"ש 10288-01-12 וכן תמ"ש 66965-09-16 וכן את הקשר לתיק הוצל"פ 523274-07-15
יוסף אגמון
הודעהפורסם: שלישי 23.08.16 2:02    נושא ההודעה: היום כולם יודעים שצדקתי כבר אז עם הפירסומים, אך עדיין לא פועלים...

איך קוראים לאנשים שיודעים כי משקרים ומרמים אותם - אך שותקים?
---------------------------------------------------------------------- -
-
כשהתחלתי בפירסומיי - לפני שנים,
כולל הרשימה ממס-שבח של 18 הבתים לאהרון ברק וב'ב,

בנוסף לרשימות הבתים-הרבים שהיו רשומים ברשימות מס-שבח ועוד תיקים-
על שמם של שופטים ומשפטנים, שותפיהם, פוליטיקאים ונוספים...,
-
קיבלתי תגובות זועמות מאזרחים,
כולל קללות, זילזול ושליחתי לטיפולים...,
-
אך היום כולם כבר יודעים שדבריי צודקים...
כי משקרים ומרמים אותנו הרבה בכירים ונוספים,
-
-
אך גם כאשר רוב הציבור יודעים -
שמשקרים ומרמים אותנו... - הם עדיין שותקים ולא-פועלים...!
-
-
-
הצטרפו לתנועת -הצלת ישראל- בדף הפייסבוק שלי
Yosef Agmon
להצלת המדינה היחידה ליהודים.
יוסף אגמון
הודעהפורסם: שישי 28.08.15 12:11    נושא ההודעה: אולי כדאי לכל אחד ואחת מכם...

אולי כדאי לכל אחד ואחת מכם, לשכב עם אחד מחברי הכנופיה של השופטים והמשפטנים...(גם אם זה כרוך בבגידה בבן/בת הזוג...!), על מנת להתקבל לחברות בכנופיה הזאת, אחר כך ללמוד מהר משפטים במשך שלוש שנים במיכללה...ולאגור בתים רבים בכינוסי נכסים כאלה - לאחר שמארגנים-מראש את התוצאות עם השופטים והמשפטנים המעורבים..., כדי לרכוש הבתים במחירים זעומים - מזוגות-מתגרשים, זקנים ומסכנים נוספים - שאיבדו זכותם לדבר בבית המשפט...ואז העו'ד שבית המשפט ממנה לייצג אותם - נותן את בתיהם לחבריו השופטים והמשפטנים - במחיר של "כמה מנות פלאפל"...?!!
יוסף אגמון
הודעהפורסם: שלישי 10.06.14 20:15    נושא ההודעה: מי העלים את כתבתי על 18 הבתים של אהרון ברק וב'ב...?!!

מי העלים את כתבתי על 18 הבתים של אהרון ברק וב'ב...?!!
----------------------------------------------------------------------


https://www.facebook.com/notes/yosef-agmon/%D7%9E%D7%93%D7%94%D7%99%D7 %9D-%D7%95%D7%9E%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%93-%D7%9E%D7%99-%D7%94%D7%A2%D7% 9C%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%AA-%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%AA%D7%99-%D7%A2%D7%9 C-18-%D7%94%D7%91%D7%AA%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%9C-%D7%90%D7%94%D7%A8%D7 %95%D7%9F-%D7%91%D7%A8%D7%A7-%D7%95/10150289058361708
די ...!
הודעהפורסם: רביעי 15.08.07 20:43    נושא ההודעה: אהרון ברק לכלא מיד עם כל שותפיו החשודים!

יאאלה לכלא! או לסגור הבאסטה של המדינה הזאת!!!
יוסי אגמון
הודעהפורסם: חמישי 09.08.07 18:09    נושא ההודעה: חלק מהמישפטנים מעורבים ברכישות מכינוס-נכסים וחלקם רק תומכים, כדילהלן:

לאחר פירסומים של חברי כנופית המישפטנים, פנו מישפטנים אחדים בטענות
כי הם לא-מעורבים בפעילות זו ויכולים להפריך את סיפוריי הכתובים בכתבה זו ו/או
בפורום נפגעי מעכרת המשפט אשר באתר זה...

אבקש להבהיר כי כתבתי במפורש את רשימת המישפטנים החשודים ותומכיהם ושותפיהם! כלומר, לא כל המישפטנים, מנהלות הרווחה, קציני המישטרה ושותפי כל אלה, מעורבים ברכישות לעושק של אזרחים מבתיהם עקב כינוס-נכסים שמישפטנים "מארגנים מראש" עם חבריהם המישפטנים בבתי המשפט (עושק, מירמה, שקר, גניבה ועוד...).


להלן רשימת מישפטנים החשודים רק בתמיכה (מירמה, שקר ועוד...) בחבריהם המישפטנים שרוכשים נכסי זוגות מיתגרשים לאחר "אירגון מראש של התוצאות" בכינוס נכסים:

עו`ד לילי זיכרמן שעבדה במשרדו של עו`ד יוסף גרוס מנתניה.

עו`ד אילנית חלפון-שבת שעובדת במשרדו של החשוד עו`ד צבי קצף מנתניה.

עו`ד גל אלפרון שעבדה במשרדו של העבריין-עו`ד עמיהוד בורוכוב בת`א.

ועוד...

רשימת עוה`ד החשודים שניתפסו עם עובדות הכוללות בעלות ישירה או עקיפה על
נכסים רבים שרובם חשודים כי נירכשו מכינוס נכסים, תפורסם בקרוב עם כתובות הנכסים, כדי שהבעלים הקודמים יוכלו לזהות מי הרוכשים האמיתיים של בתיהם שנילקחו/נגנבו מהם בכינוס נכסים, בלי שניתנה להם זכות דיבור ותגובה...
חיים יטיב
הודעהפורסם: חמישי 26.07.07 21:04    נושא ההודעה: שופטת בית משפט השלום בתל אביב דליה מארק-הורנצ`יק נחקרה במשטרה בחשד לעבירה של הפרת אמונים


מה יאמר עתה להגנתו מבקר המדינה אשר למעלה משנה פנינו אליו בנדון ולא עשה דבר. כך נראית המדינה בה המופקדים על החוק עושקים ומרמים את הציבור.

דיווח על פרשת השופטת בערוץ 10:
http://news.walla.co.il/?w=/3850/1143804


הכתבה בדהמרקר:

שופטת בית משפט השלום בתל אביב דליה מארק-הורנצ`יק נחקרה במשטרה בחשד לעבירה של הפרת אמונים19:13 | 26.7.2007 רוני זינגר-חרותי


תגיות: דליה-מארק הורנצ`יק, דוד ליבאי, גד פרנקל, שחיתותמאת רוני זינגר-חרותי וכרמל בן צור

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, דליה מארק-הורנצ`יק, נחקרה היום (חמישי) תחת אזהרה במשך שעות, בחשד לעבירה של הפרת אמונים במשרדי מפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב.


השופטת נחקרה בשל חשד שקיימה קשר פסול עם עורך דין שהכירה באופן אישי, ומינתה אותו ככונס נכסים בשורה של תיקים שנוהלו בפניה. עורך הדין, גד פרנקל, נעצר בחשד לשורה של כמה עבירות, ובראשן החשד כי מעל בכ-3.8 מיליון שקל מכספי כינוס הנכסים שבהם טיפל. מעצרו הוארך הבוקר בשישה ימים בבית משפט השלום בראשון לציון. לפי החשד, פרנקל השתמש בכסף שגנב לכיסוי משכנתא וחובות קודמים שלו.

פרנקל נחשד בעבר בפרשות מעילה אחרות, ואף הושעה בשנת 2004 לשבע שנים מחברותו בלשכת עורכי הדין. על פי החשד, ידעה השופטת על עברו של פרנקל ובכל זאת מינתה אותו בתיק שבטיפולה.

למשטרה הגיע מידע ולפיו מכר פרנקל לשופטת דירה במחיר הנמוך ממחיר השוק, ואולם, בדיקה שערכו החוקרים עם שמאים לא העלתה עד כה כי יש בכך מעשה פלילי. השמאים קבעו כי ישנם מקרים בהם דירות כגון זו שקנתה השופטת נמכרות במחירים נמוכים.

עוד חושדים החוקרים כי פרנקל חתם כערב אישי על משכנתא שנטלה השופטת. על אף מידע זה, לא מצאה עד כה המשטרה בסיס לחשדות פליליים נגד השופטת למעט עבירת הפרת אמונים.

צו איסור הוטל על הפרשה בחודש אפריל ומאז מתנהלת חקירה סמויה. עורך דינה של השופטת, עו"ד קנת מן, ביקש מבית המשפט להאריך את צו איסור הפרסום על הפרשה מכיוון שלדבריו הפרסום יפגע בשמה הטוב, אולם שופטת בית המשפט השלום בראשון לציון, ליאורה ברודי, קיבלה את טענת כלי התקשורת ואת טענת הפרקליטות, לפיה קיימת חשיבות ציבורית בפרסום הפרשה.

עו"ד מן מסר כי השופטת משתפת פעולה בחקירתה ומוסרת את גרסתה אך דוחה את המיוחס לה. לדבריו, היא מודה כי היא מכירה את החשוד, אך לטענתה לא עברה כל עבירה. גם עורך הדין פרנקל מסר את גרסתו למשטרה. פרנקל מיוצג על ידי עורך הדין דוד ליבאי.

בתום חקירתה שוחררה השופטת והיא צפויה לשוב ולהיחקר בימים הקרובים. לצורך חקירתה התקבלו אישורים מיוחדים מהיועץ המשפטי לממשלה, מפרקליט המדינה ומראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יוחנן דנינו.

השופטת מארק-הורנצ`יק עוסקת רבות בנושאים הקשורים ללשון הרע. באחרונה עלו לכותרות מספר פסיקות שלה, ובהן החלטתה לדחות את בקשתה של חברת וואלה תקשורת, מפעילת אתר "וואלה", למחוק על הסף תביעה שהוגשה נגדה בגין פרסום מידע שהוטל עליו צו איסור פרסום בפורום אותו היא מפעילה; חיוב חברת כלמוביל, יבואנית מרצדס, לפצות ב-75 אלף שקל עובד שתמונתו נתלתה תחת הכותרת "מסוכן לציבור"; וחיוב עיתון "מעריב" לשלם פיצוי בסך 50 אלף שקל לאיש העסקים רפי עגיב.

לפני כחצי שנה פורסם ב-TheMarker כי בהחלטה יוצאת דופן שנתנה מארק-הורנצ`יק היא התוודתה על מחלת הסרטן בה לקתה. זאת, משום שהתובע בתיק ביקש כי תפסול את עצמה, בטענה כי נקטה נגדו עמדה שלילית עקב מחלתה - כביכול בשל מצבו הרפואי של התובע שנחשף בתיק.

בהחלטתה כתבה השופטת כי "העובדה לפיה חליתי בפברואר 2003 במחלת הסרטן, כמו גם העובדה כי נדרשתי לטיפולים אגרסיווים ואינטנסיווים מאוד של שילוב טיפולי כימותרפיה ורדיו-תרפיה, 24 שעות ביממה ובמשך שבועות ארוכים, אינן בבחינת סוד".

לדבריה, "דבר מחלתי והיקף הטיפולים שנאלצתי לעבור הובאו לבקשתי לידיעת השופטים המכהנים יחד עימי בבית המשפט ולידיעת ראשי ועד מחוז תל אביב של לשכת עורכי הדין על ידי נשיאת בית משפט השלום בתל אביב, ובזמן אמת". מארק-הורנצ`יק אף הוסיפה בהחלטתה כי "לא הסתרתי את קיומה של מחלת הסרטן בה לקיתי, אף לא מבעלי דין ששאלו על כך".

"אין, ולא היה במחלת הסרטן בה לקיתי כדי להשפיע על מהלך כהונתי ושיקול דעתי, כמו גם על התייחסותי למי מבעלי הדין, הנתונים למצב רפואי כזה או אחר, והתובע בכללם", היא כתבה בהחלטתה. "התייחסותי לבעלי הדין הבאים בפני בכלל וכאלה החושפים בדיון בפני את מצבם הרפואי הינה לעולם לגופו של עניין".

מארק-הורנצ`יק נולדה בישראל. בשנת 1969 היא סיימה את לימודיה התיכוניים בגימנסיה העברית הרצליה בתל אביב. בשנת 1972 היא השתחררה מצה"ל, וב-1976 סיימה את לימודי המשפטים באוניברסיטת תל אביב.

ב-1978 הוסמכה מארק-הורנצ`יק כעורכת דין ועד 1989 עבדה בתחום. בין השנים 1995-1989 היא כיהנה כרשמת של בית משפט השלום בתל אביב, וביולי 1995 היא מונתה לשופטת בבית המשפט בעיר.ronis@haaretz.co.il


http://law.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=cbz20070726_10029 10
אורח
הודעהפורסם: שני 16.07.07 18:05    נושא ההודעה: ISRAEL is a NO-LAW LAND

What a criminal state Israel is
בושה וסכנה למ
הודעהפורסם: שבת 14.07.07 17:34    נושא ההודעה: העם אדיש והמבקר איננו מבצע עבודתו...

אין מי שישפוט השופטים ושותפיהם העבריינים
שומרי חוק
הודעהפורסם: שישי 22.06.07 0:17    נושא ההודעה: PUT TO JUSTICE AAHARON BARAK

AHARON BARAK SHOULD BE PUT TO JUSTICE LIKE EVERYBODY ELSE
יוסי אגמון
הודעהפורסם: שבת 09.06.07 4:53    נושא ההודעה: עברה כשנה שלמה ממכתב המבקר ללא-תגובה...!

מבקר המדינה מטעה הציבור בכל מיני דיבורים לפעילות נגד השחיתות, כשאיננו מטפל בעובדות הנ`ל המחשידות כנופית המישפטנים בראשות אהרון ברק, בעבירות פליליות רבות והתעשרות מכינוס-נכסים תוך מירמה, עושק ועוד...!

מבקר המדינה פועל כבובת תיאטרון של ראשי מערכות המשפט והפוליטיקה, כדי להטעות הציבור כאילו הוא מטפל בבכירים החשודים, אך איננו מבצע מאומה...!
זהירות ממנו!
הודעהפורסם: שני 04.06.07 3:35    נושא ההודעה: עו`ד יוסי אלברק חשוד גם הוא כעבריין לפי העובדות כאן!!!

הקליקה של עוכרי הדין בנתניה נתפסה עם חשדות לפעילות לפי דרישות הכנופיה של השופטת טובה סיוון...
זהירות ממנה
הודעהפורסם: שני 04.06.07 3:22    נושא ההודעה: השופטת טובה סיוון חשודה כעבריינית כאן!!

העובדות האלה מרשיעות גם השופטת החשודה- טובה סיוון
כתבה גדולה!!!
הודעהפורסם: שני 04.06.07 3:14    נושא ההודעה: עו`ד עמי בורוכוב - עבריין לפי העובדות!!!

עבריין - עו`ד עמי בורוכוב ממשיך בעיסוקו ולא הושעה מעיסוקו כעו`ד, למרות שהורשע בפלילים ועבירות שיש עימן קלון! השחיתות גואה!!!
יוסי אגמון
הודעהפורסם: ראשון 03.06.07 6:41    נושא ההודעה: לסלק את פרידמן עקב חוסר פעילות ותמיכה בבכירים חשודים...!

דניאל פרידמן חשוד מתחילת תפקידו כשר המישפטים, בתמיכה לא-אמיתית ומגמתית בבוחרו לתפקיד - ראש הממשלה החשוד בפלילים אהוד אולמרט...!

אך העובדה הנ`ל איננה היחידה שמטילה צל כבד על פעילותו הקצרה בתפקיד הכל כך חשוב לניקוי המערכת שמשמשת בסיס לשחיתות - מערכת המשפט:

פרידמן קיבל בעקבות בקשת עוזרו - מרדכי כהן, עובדות מתוך פרוטוקולים של בתי משפט, לגבי חשדות חד משמעיים נגד שופטים ועורכי-דין הפועלים ומפעילים
מערכת המשפט כפשע-מאורגן, כדי להתעשר מאד - מאד, בדרכים לא-חוקיות, תוך ניצול נואל של מעמדם ותפקידם הציבורי ופגיעות פליליות בילדים רכים ואזרחים תמימים...!

בין החשודים המובילים - אהרון ברק עם 17 הבתים ועוד..., כמתואר בכתבה זו.

שר המישפטים הקודם - מאיר שיטרית ניסה לפעול, אך הושתק כי אינו מישפטן...והיפנה אותי לטובה שטרסברג-כהן שכבר פניתי אליה לפניו ומצאתי כי היא חשודה חד משמעית כחלק מכנופית אהרון ברק ונבחרה לתפקיד זה שהוא בעצמו יצר...

שרת המישפטים - ציפי ליבני, איננה מטפלת בפניות הציבור בכלל ומקדישה מרבית זמנה לקידומה האישי בממשלה והמפלגה...

אי לכך, הציבור חייב לקחת המושכות לידיים לפני שיקרה האסון שכולנו חוששים מפניו, אך נשארים אדישים מתוך תיקוה אוילית שהאסון לא-יהיה בזמן הקרוב...

יש לצאת להפגנות המוניות בתדירות גבוהה של לפחות אחת לשבוע בכל עיר,
כדי להדיח את פרידמן מתפקידו וכל המישפטנים שנתפסו עם עובדות נגדם, אך מזוז ושנדר סגרו תלונות המישטרה-קראדי שדרשו להעמידם לדין עקב העובדות הפליליות ועוד...!
אין בושה
הודעהפורסם: שני 28.05.07 6:35    נושא ההודעה: פירסום הכתבה יגרום למהומות...

הפשע בעזרת שופטים ועורכי-דין משתלם...!!!!!!!
חיים יטיב
הודעהפורסם: ראשון 27.05.07 2:48    נושא ההודעה: Re: We agree and want to help in saving Israel

*** כתב:
We are a group of Israelies at California that read this and other _-_. Please let us know how to join the fight in saving Israel

The Nothridge Center people

Shalom to The Nothridge Center people

There are several ways we can suggest to join the fight in saving Israel

1. send to your friends by email link to the Nakim site and ask them to help

2. send money to Nakim online thru Paypal here
http://www.nakim.org/donation/

Report for all donations will be updated here:

http://www.nakim.org/israel-forums/viewtopic.php?p=4093#4093


3.any other way you can think about

Best Regards
Haim Yativ
Nakim Spokesman

רונן לוי
הודעהפורסם: שבת 26.05.07 6:48    נושא ההודעה: ליהודים אסור שתיהיה מדינה...

מערכת המשפט של מדינת היהודים איננה יכולה להמשיך להתקיים אם מבצעי עבירות כמו המתוארות למעלה ימשיכו להתגורר במדינה שאיבדה את דרכה ושכחה כי עבירות כאלה בוצעו נגד יהודים רק במדינות שביצעו פרוגרומים ביהודים.

או שהמישפטנים הללו ישלמו על עבירותיהם על פי החוק ואולי יסולקו ממדינתינו,
או שליהודים אסור שתהיה מדינה משלהם...!!!!!
אורח
הודעהפורסם: שישי 25.05.07 19:48    נושא ההודעה: We agree and want to help in saving Israel

We are a group of Israelies at California that read this and other web-sites. Please let us know how to join the fight in saving Israel

The Nothridge Center people
אסי
הודעהפורסם: שישי 25.05.07 13:29    נושא ההודעה: השחיתות האיומה בעליון

השחיתות היא בעליון. מספיק בושה שיש לנו נשיאת בית משפט עליון שבעלה הואשם בעבירות מס חמורות ורק בגלל אשתו סגרו לו את התיק ובנוסף היא גם עזרה לתפור לשר חיים רמון תיק.. או כבוד השופטת עדנה ארבל שהצהירה שיש לה תואר שני למרות שאין לה ובנוסף תפרה תיק ליעקב נאמן בהיותה פרקליטת המדינה וסחטה את שרון לבצע את ההתנתקות. עדנה ארבל כמו רוב שופטי העליון היא אשת שמאל קיצונית העוניינת את היהודים ואת מדינת ישראל כמדינה ציונית יהודית
או כבוד השופט בדימוס ברק שמינה את מי שבא לו וסגר במשך שנים דילים מלוכלכים עם שרי משפטים שחלקם נסחטו על ידי הפרקליטות בכתבי אישום מצוצים מהאצבע רק שיעשו מה שברק אומר . ברק הוא גוי דובר עברית פרו ערבי שונא יהודים ואנטישמי .
בקיצור אם אלה השופטים שיש בעליון מה נוכל לומר על שופטת בבאר שבע שהזמינה האזנות לא חוקיות לבן זוגה שחשדה בו בבגידה או על נשיאת בית משפט השלום בתל אביב שצוווחת על שופטים טובים וגורמת להם להתפטר.
אויי ואבוי לעם שאלה הם שופטיו
יוסי אגמון
הודעהפורסם: שישי 25.05.07 2:58    נושא ההודעה: ישראל כנראה במקום מס`-1 בעולם בשחיתות

עם פרטים ועובדות כמו בכתבה זו ונוספות באתר, כגון: השופטת טובה סיוון וכנופיה החשודים בהפעלת המערכת כפשע מאורגן, אהרון ברק, דורית בייניש ומישפטנים ושוטרים שנתפסו אך מתחמקים ממשפט...

כמו גם, תיקי בתי משפט החסויים לציבור ולעורכי הסקר שהעמיד את ישראל רק במקום ה-17 העולמי, ברמת השחיתות של מערכת המשפט...

כמו גם, תיקי מס-שבח החסויים ומכילים הרבה עובדות החשודות חד משמעית בפלילים של מישפטנים, פוליטיקאים ושותפיהם...

אי לכך, ישראל כנראה שיאנית עולמית ברמת השחיתות של מערכת המשפט:

אנחנו במקום מס`-1 בעולם בשחיתות!

רק בעוד תחרות עולמית, אנו מגיעים למקום הראשון - חידון התנ`ך...
יוסי אגמון
הודעהפורסם: שישי 18.05.07 15:24    נושא ההודעה: הפעלת התיקשורת העולמית לשירותינו...

היות והצינזורה הישראלית פועלת על פי המניעים הזרים של מנהיגי מערכות המשפט והממשל בישראל, נוצר מצב שעדיין אין תפוצה של המידע והעובדות כמו אלה המפורסמים באתר זה ואחרים, לכל הציבור בארץ ובעולם...

יותר מכך, אותם פוליטיקאים, שופטים, עורכי דין, קציני מישטרה ועובדי ציבור נוספים שניתפסו עם עובדות המחשידות אותם בפלילים, פשוט שותקים ומשתיקים התיקשורת עד-יעבור-זעם ובכך משתמטים ממשפט ועונש כחוק...!

הצעתי: להקליט קלטות-וידאו בכל שבוע ולהפיצן לכל משרדי התיקשורת העולמית (תחנות רדיו, טלויזיה ועיתונים...), מרכזי יהדות עולמיים, מרכזי קהילות ישראלים בחו`ל, אונברסיטאות, בתי ספר וגני ילדים.

הקלטות יכילו שלשה מדורים: לגיל הרך, לנוער ולמבוגרים, אשר בהן עיתונאים, אישי ציבור וקריינים / שחקנים, יקריאו החדשות העדכניות מהארץ, יקריאו ויסבירו כתבות ותגובות קוראים / צופים כמו המשתתפים באתר זה ואחרים, כאשר תרגום בשפות זרות ילווה את הדוברים העברית.

בדרך זו, שיתוף הפעולה של מרבית אמצעי התיקשורת הישראליים עם הצינזורה המגמתית הפועלת ממניעים זרים לחיפוי על בכירים החשודים בפלילים, תופסק מיידית על ידי אותם כלי התיקשורת כדי שאמינותם ופרנסתם לא תיפגע...

בטוחני שימצאו עיתונאים, אישי ציבור, שחקנים ואחרים שישמחו להשתתף באירגון הנושא, מציאת מימון להקלטות והפצת הקלטות.

השימוש בתיקשורת כנשק נגד השחיתות, טוב יותר מהפגנות ויציל המדינה!
אורח
הודעהפורסם: רביעי 16.05.07 20:56    נושא ההודעה: Wow

wow
יוסי אגמון
הודעהפורסם: רביעי 16.05.07 8:08    נושא ההודעה: הצעה נכונה לניצול התיזמון

חיים שלום מקליפורניה, ארה`ב

ההצעה האחרונה של האורח נכונה: יש לנצל התיזמון שבו מזוז מחפה על מבקר המדינה נגד דרישת אולמרט, כדי לדרוש פעם נוספת מלינדנשטראוס שידרוש
חקירה פלילית נגד אהרון ברק + 17 הבתים + עוד...ושאר המישפטנים שתפסתי עם עובדות אשר המישטרה-קראדי דרשו לחקור, אך מזוז ושנדר סגרו תלונות המישטרה ללא הסבר...!

הפעם המבקר יכול לדרוש ממזוז לפעול ולהפעיל החוק במידה שווה גם נגד חבריו המישפטנים, כפי שהוא מפעיל נגד אולמרט.

מזוז איננו יכול לשחק עם החוק לפי אמנת המישפטנים ו/או מניעים זרים...!
אורח
הודעהפורסם: שלישי 15.05.07 23:02    נושא ההודעה: Now is the time for Lindenstraus reply

Mr. Yetiv should write again to the Ombutzman and ask for his reply to the above case against Aharon Barak and his CLIQUE MEMBERS, after Mazuz was supporting lindenstraus against Olmert today... z

Mr. Yetiv will help to fight the corruption by advertising lindelstraus`s reply in all the newspapers
יוסי אגמון
הודעהפורסם: ראשון 15.04.07 7:35    נושא ההודעה: חיים, אנא כתוב מכתב נוסף למבקר והוסף המדיה כמכותבים.

לחיים ייטיב שלום מקליפורניה, ארה`ב אפריל 15/2007

לאחר חודשים רבים שמכתב דרישתך אל מבקר המדינה לחקור ולשפוט המישפטנים ושותפיהם שניתפסו לא נענה , אבקשך לכתוב אליו שנית דרישה לחקור המימצאים שלי ושלך לגבי אהרון ברק + 17 בתים ומישפטנים נוספים החשודים בפעילות והפעלת מערכת המשפט כפשע מאורגן, כדי להתעשר מאד מאד מכינוס נכסים בבתי המשפט לאחר "שאירגנו מראש" התוצאות של רכישת הרבה בתים בזול מאד עם חבריהם המישפטנים המנהלים המשפטים של כינוס הנכסים...(עושק, מירמה ועוד...!)!

לאחר שהם ניתפסו, מישפטנים אלה מתחמקים ממשפט או מתחמקים מעונש כחוק!!! (המישטרה-קארדי דרשו חקירתם, אך מזוז ושנדר סגרו התלונות נגדם ללא הסברים...! קצינת משטרה בכירה מהמטה הארצי של המישטרה:
" ידי המישטרה כבולות...")!!!

הפעם תוכל לשלוח העתקים לכל העיתונים, הרדיו והטלויזיה, כמכותבים של העובדות שקיבלו פירסום ארצי לאחר הכתבה שלך באתר זה...

הגיע הזמן שהציבור יפגין ויפעל נגד אלה המעמידים עצמם מעל החוק...
דה מרקר
הודעהפורסם: ראשון 18.03.07 12:59    נושא ההודעה: לקרוא ולא להאמין - השופטת ורדה אלשיך מכה שוב

וזאת אחרי שחילקה בלי בושה מיליונים לחבר שלה השופט בדימוס פלפל, ראה כאן=> http://www.nakim.org/israel-forums/viewtopic.php?t=1738

לקרוא ולא להאמין

10:12 | 18.3.2007 ענת רואה


תגיות: קלאבמרקט, נאמנים, שכר טרחה, ורדה אלשיך

מאת ענת רואה וכרמל בן-צור

החלטת השופטת ורדה אלשיך להגדיל את שכר הטרחה של נאמני קלאבמרקט נמסרה ביום חמישי בשעות הצהריים, בעיצומה של השביתה בבית המשפט. כתוצאה מכך, למדו כל הצדדים, למעט הכנ"ר, על קיומה של ההחלטה מפניית TheMarker שנועדה לקבל את תגובתם.


קשה לתאר את התדהמה שאחזה בעורכי הדין המעורבים בתיק למשמע ומקרא החלטתה של אלשיך. אחד מעורכי הדין אמר כי הוא "סמור". אחר אמר כי "בית המשפט השתגע". תדהמה זו מקורה בסתירות בין החלטתה המקורית של אלשיך לבין החלטתה הנוכחית המתקנת את הטעות שנפלה בהחלטה המקורית.


וכך כתבה אלשיך בהחלטתה המקורית: "השיקולים והדינים שנסקרו בהחלטה זו, מובילים אותי להחליט כי שכר הטרחה הראוי יעמוד על 19.75 מיליון שקל, בצירוף מע"מ". אלשיך מוסיפה ומדגישה כי סכום זה "כולל את המקדמה (בסך 4 מיליון שקל - ע.ר. וכ.ב.), אשר תנוכה מהסכום שכבר שולמה לנאמנים, ואינו כולל את אגרת הכונס הרשמי ואת שכר טרחת היועצים המשפטיים".

אלא שבהחלטתה ה"מתקנת טעות" מתהפכות היוצרות כך ששכר הטרחה של הנאמנים אינו מסתכם ב-19.7 מיליון שקל, כשלסכום זה יש להוסיף את אגרת הכנ"ר ושכר היועצים המשפטיים, אלא הוא מסתכם לפתע ב-31.75 מיליון שקל, כאשר מסכום זה יש לנכות את אגרת ההשגחה של הכנ"ר ואת שכר היועצים המשפטיים.

דרך החישוב השונה אינה סמנטית בלבד, אלא היא בעלת משמעות אדירה על שכר הטרחה של הנאמנים, ומשליכה גם על הערעור המתנהל בבית המשפט העליון בבקשת הנושים להפחית את אגרת הכנ"ר. כך, אם בעבר ניתן היה לחשוב שהצלחה בערעור זה תביא לכך שסכום האגרה ש"ישוחרר" ישוב לקופת הפירוק ויחולק לנושים - הרי שכעת, לנוכח החלטתה החדשה של אלשיך, אם יצליחו הנושים בערעור שהגישו, לא הם ייהנו מהכסף אלא הנאמנים שיגרפו את הסכומים לכיסם.

בהחלטתה המקורית התייחסה אלשיך לאגרת ההשגחה הגבוהה - 20% משכר הטרחה - וכתבה כי "ספק גדול אם ראוי כי המדינה תיטול ?מס חדלות פרעון` בשיעור קבוע ובלא סייגים - פעולה אשר באה בסופו של יום על חשבון הנושים".

בהחלטה המתוקנת לעומת זאת אלשיך קובעת כי אם ערכאת הערעור תבטל את אגרת ההשגחה, הרי שהסכומים לא יחזרו לקופת הפירוק לצורך חלוקה לנושים, אלא הם יתווספו לשכר הטרחה של הנאמנים.

נקודה נוספת נוגעת לעצם בקשת הכנ"ר, שטען כי קיבל סכומי יתר וברצונו להחזיר אותם - ולא לקופת הפירוק, אלא לנאמנים עצמם. בקשת הכנ"ר הוגשה באופן עצמאי ובלא מעורבות הנאמנים, אלא שממידע שהגיע לידי TheMarker עולה כי לאחר מתן החלטתה של אלשיך, פנה עו"ד שלמה נס לנושים ולבנקים וביקש מהם להסכים ל"תיקון טעות" בהחלטה, דבר שהיה מביא להגדלת שכר טרחתו. עוד סיפרו מקורות כי פנייתו של נס יצרה מתיחות בינו לבין רו"ח גבי טרבלסי, שהסתייג מהגשת בקשה כזו.

הנושים והבנקים סירבו להסכים, ואמרו לנס כי אם זו טעות הוא יכול להגיש בעצמו בקשה לתיקונה, בלא לקבל את הסכמתם. עו"ד נס לא הגיש בסופו של דבר כל בקשה מטעמו. מי שעשה כן היה הכנ"ר שהגיש את בקשתו לאחר שחלף המועד להגשת בקשות לתיקון טעות.

בהחלטתה מאשרת השופטת אלשיך כי בקשת הכנ"ר אינה עומדת בקריטריונים לתיקון טעות סופר או טעות אריתמטית. "בנסיבות העניין אין עסקינן לא בזאת ואף לא בזאת: עניין לנו... בשאלה משפטית, כאשר אם נפלה טעות בהחלטתי הראשונה הרי שאין עסקינן אלא בטעות משפטית, אשר המקום לדון בה, לכאורה, הינו ערכאת הערעור", כתבה אלשיך, ובכל זאת החליטה לדון בעצמה בבקשה.

הנימוק שמציגה אלשיך הוא כי הבנקים ממילא לא נפגעים מההחלטה. עם זאת, היא מציינת כי להחלטתה עשויה להיות השלכה על הבנקים: זאת במצב שבו הערעור שהגישו יתקבל במלואו ואגרת ההשגחה של הכנ"ר תבוטל לחלוטין, כך שהסכום שיחזיר הכנ"ר יהיה קטן יותר. על כך היא משיבה באומרה כי "אלא שבמלוא הכבוד הראוי, אין באמור לעיל כדי להוות נימוק אשר ימנע מהכנ"ר להעביר מקצת דמי אגרת ההשגחה אשר לשיטתו נגבו ביתר אל הנאמנים". זאת לנוכח שני נימוקים: העובדה שכל עוד החלטתה המקורית לא בוטלה על ידי ביהמ"ש העליון - היא תקפה; וכן כי ממילא ביטול אגרת הכנ"ר יביא להעברת הסכום לנאמנים ולא לבנקים. מסקנה שנייה זו, כאמור, עולה בראשונה רק מההחלטה השנייה.

אלשיך מסיימת את דבריה בכך שהיא שבה ומותחת ביקורת על הבנקים שהתנגדו לשכר טרחת הנאמנים. לדבריה, הבנקים קיבלו דיווידנד גבוה וספק בעיניה אם המערכה המשפטית שנקטו בה מוצדקת, נוכח העובדה כי הבנקים עצמם הודו שהנאמנים "עשו עבודה הראויה לכל שבח".

http://law.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20070318_838 843

דה מרקר
הודעהפורסם: שלישי 27.02.07 11:42    נושא ההודעה: כמעט כמו בקלאבמרקט: בית המשפט אישר שכר טירחה דמיוני של 20 מי

כמעט כמו בקלאבמרקט: בית המשפט אישר שכר טירחה דמיוני של 20 מיליון שקל למפרקי חברת הצלחת יחזקאל

08:29 | 27.2.2007 כרמל בן צור


תגיות: ורדה אלשיך, הצלחת יחזקאל, שכר טרחה, קלאבמרקטהשופט בדימוס איתמר פלפל, רו"ח גד סומך העומד בראש משרד רואי החשבון סומך-חייקין ומנחם נויביץ`, בתפקידם כמפרקי חברת הצלחת יחזקאל יקבלו שכר טרחה בסך 20 מיליון שקל לכל הפחות - כך עולה מהחלטה שנתנה לאחרונה סגנית ביהמ"ש המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך.


אלשיך דנה בבקשה שהגישו השלושה לפסוק להם את שכר טרחה זה, ובנוסף ביקשו תוספת כפי שימצא לנכון בית המשפט. לפי המפורט בהחלטה, הסכום מהווה 6% מתוך הערך נטו של הנכסים שחולקו לנושים במהלך פירוקה מרצון של החברה (כ-333 מיליון שקל).

השופטת אישרה את הבקשה לתשלום 20 מיליון שקל, ובאשר לתוספת קבעה כי זו תידון בפני ועדת הפירוק. היא ציינה כי כמה מחברי הוועדה ביקשו להגביל את התוספת לשיעור מקסימלי של 2% נוספים כלומר כ-6.7 מיליון שקל.

שכר הטרחה אותו ביקשו לקבל המפרקים עומד על כמעט 300% ממה שהיו מקבלים לו חושב שכרם לפני תקנות שכר הטרחה הרגילות.

אלשיך הגדירה את עובדה זו כ"בעיה המרכזית" עימה ניסתה בקשתם להתמודד, אך כאמור החליטה לאשרה.

על פי ההחלטה, במסגרת הבקשה שהגישו פרשו המפרקים בהרחבה את הפעלות שביצעו במשך הליכי הפירוק שנמשכו כ-10 שנים, כולל פעולות אשר לטענתם חרגו מהמסגרת המוסכמת של תפקידם והביאו תועלת רבה לבעלי המניות.

לדברי המפרקים, לתקנות הרגילות אין תחולה בנסיבות המקרה, מכיוון שלטענתם עסקינן בהליך של פירוק מרצון, השונה בתכלית מהליכים טיפוסיים של חדלות פירעון. לגרסתם, לאור הפעולות הנוספות בהן הם נקטו הרי שהוצאות הפירוק והתשלומים הנלווים הרבים שנאלצה החברה לשאת במהלך השבחת הנכסים לא באו על חשבון נכסי החברה המתחלקים בין בעלי מניותיה, אלא מומנה מהכנסות שיצרו המפרקים תוך שימוש בחלק מנכסי החברה כ"נכסים מניבים".

מנגד הוגשה התנגדות לשכר הטרחה המבוקש על ידי קבוצה של בעלי מניות מיעוט, המייצגים לטענתם כ-20% מבעלי המניות בחברה. לדבריהם, פעולת המפרקים, חיובית ככל שתהיה, רחוקה היתה מלגלות יעילות מיטבית, וניתן היה לפעול באורח טוב יותר.

כמו כן טוענים המשיבים כי יש להתחשב בהוצאות הביניים הרבות שהוצאו מקופת החברה. כן טענו המשיבים כי במקום בו תקנות שכר הטרחה אינן חלות יש להתחשב בהן מכוח היקש.

השופטת הכריעה לטובת המפרקים. היא קבעה כי בנסיבות המקרה צודקים המפרקים בכך כי אין עסקינן כלל ועיקר בהליך "רגיל" של חדלות פירעון על המוסכמות, האיזונים והבלמים המאפיינים אותו, "והדבר משליך במישרין על הבקשה שפני".


אלשיך מסבירה כי הטעם המרכזי העומד בבסיס קביעת מנגנון קוגנטי ונוקשה יחסית של שכר טרחה נובע במישרין ממהות ההליכים הקולקטיוויים של חדלות פירעון.

אלשיך ציינה כי החלטתה של ועדת הפירוק לשלם למפרקים שכר טרחה בסך 6% מערך הנטו של הנכסים שחולקו לבעלי המניות ניתנה ב-97`, וכל בעלי המניות "ידעו או למצער צריכים היו לדעת עליה סמוך לאותו מועד". כן נקבע כי העילה "יכול היה לעשות את עבודתו טוב יותר" אינה מצדיקה אי תשלום השכר החוזי שנקבע בין הצדדים. אלשיך קבעה כי מן הדין לאשר את שכר הטרחה כמבוקש.

באשר לתוספת השכר העירה אלשיך כי "ספק גדול אם בית המשפט של פירוק, דווקא הוא הגוף המתאים לקביעת תוספת שכזו". לדבריה, דווקא לאור טענות המפרקים השוללים את תחולת תקנות הפירוק, ספק גדול אם ניתן וראוי להפעיל מנגנונים הכרוכים בהן בקשר הדוק כגון תוספת מאמץ מיוחד. אלשיך הגדירה התנהלות זו כ"ניסיון להחזיק את המקל משני קצותיו". על כן החליטה השופטת לא לקבוע דבר בשאלת תוספת שכר הטרחה ולהחזיר עניין זה לקביעתה של ועדת הפירוק.

מנחם נויוביץ`, אחד המפרקים ששימש דירקטור של החברה לפני שנכנסה להליכי פירוק, אמר כי "הפירוק הזה הוא יחיד במינו במדינת ישראל. צריך לדעת מה נעשה פה כדי להעריך ולהוקיר את זה. היתה פה פעולה מאוד אינטנסיווית של יותר מ-10 שנים. אני לא בן אדם שמתרגש, אני מרוצה ושמח. יש תחושה של הישג ושל סיפוק, שנובע מכך שהמערכת הכירה בעבודה שלנו".

את המפרקים יצג עו"ד ירון טיקוצקי ואילו את המשיבים יצג עו"ד הרצל כספי. (בש"א (32492/06)

http://law.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20070227_831 057

מעריב
הודעהפורסם: חמישי 22.02.07 13:48    נושא ההודעה: הרב אליהו על הנשיא אהרון ברק :`למה שלא ישרפו אותו עכשיו?`

הרב אליהו נגד הנשיא אהרון ברק :"למה שלא ישרפו אותו עכשיו?"

הדברים נאמרו בתגובה לראיון שנתן נשיא בית המשפט העליון לשעבר, ובו הודה כי אינו מאמין בעולם הבא, ומוכן שישרפו את גוויתו. ויש גם חידוש : יפוטרו הפרקליטים


אבישי בן חיים, מעריב


משנכנס אדר מרבים בשמחה, בדיחות הדעת, ובחידודים, אך נדמה שהרב הראשי לשעבר הרב אליהו לקח את העיקרון הזה לכיוון קיצוני מעט. לאחר שנשיא בית המשפט העליון השופט אהרן ברק, אמר בראיוון שהוא מוכן שגופתו תישרף לאחר מותו. אמר הרב אליהו: "אז למה לא ישרפו אותו עכשו?"

דבריו של הרב נאמרו בתחנת הרדיו הפירטית "כל האמת", בהתייחס לדברים שאמר ברק במסגרת ראיון שהעניק לגליון חודש פברואר של ביטאון עורכי הדין.

חוצפן מול המקלדת
עורך יום ליום, ביטאון שס יוצא במתקפה חריפה נגד גונן גינת, עורך הצופה, בתגובה לדבריו על הרב עובדיה יוסף
לכתבה המלאה
ברק הצליח לעורר בראיון את כעסם של החרדים כשאמר:"אין עולם הבא. לא מאמין בזה. אם זה יבוא זה יהיה צ`ופר. לא בשביל זה אני פועל". ברק הוסיף בראיון כי אינו מאמין בהמשכיות. "מצידי אפשר את הגוויה שלי לשרוף, ולפזר את העשן". אמר.

לרגל פרשת השבוע שעבר, משפטים, התבקש הרב להתייחס למערכת המשפט הישראלית. "מאזינים ביקשו שכבוד הרב יתייחס למה שאומר הנשיא", אמר מגיש התוכנית, "שהוא לא מאמין בעולם הבא ורוצה שישרפו את גופתו", הרב הספרדי הראשי הגיב בבדיחות ואמר: "מה? אז למה לא ישרפו כבר עכשיו"?, והוסיף: "טוב בקיצור, אדרבא מכאן הוכחה שדבריהם בטלים".

הוא הדגיש את האיסור ההלכתי לפנות לבתי משפט חילוניים במקום רבניים הפוסקים בדין תורה, וציטט כי: "כל מי שפונה לערכאות, מרים יד בתורת משה". עם זאת אמר הרב אליהו, אם מותר ליהודים שומרי מצוות ללמוד משפטים אך לא לשמש כתובעים אלא רק כסנגורים.

הרב שמואל אליהו, רבה של צפת ובנו של הרב מסר בתגובה: "באמת, למה לא? אם אין אלוקים ובני אדם קובעים מה מוסרי ומה לא? אז למה שלא ישרוף את הגוף שלו כבר עכשיו?". מיד אחר כך הוסיף הבן כי הדברים נאמרו ברוח חודש אדר: "אנו מתקרבים לפורים, והדברים נאמרו בהקשרים הללו".http://www.nrg.co.il/online/11/ART1/547/331.html
עו`ד יוסי דר-נ
הודעהפורסם: ראשון 17.12.06 7:20    נושא ההודעה: בארה`ב ישנו גילוי נאות של כל רכושם של השופטים בישראל אין

הארנק של השופטים
אור השמש המחטא של השופט ברנדייס מסייע להרחיק פיתויים שונים העלולים להמעיד גם שופטים ישרי דרך

---------------------------------------------------------------------- ------------------------

שופטי ישראל, כך חונכנו להאמין, הם אנשים נבונים וישרי דרך, ולכן חלילה לנו מלהרהר באפשרות לחייבם לגלות פרטים בדבר רכושם, קשריהם החומריים או האינטרסים הפיננסיים שלהם. הרי עצם חיובם לעשות כן עלול חלילה להחשידם ולהטיל ספק ביושרם, הלא כן?שאלון מפורט
האמריקאים, כך נראה, פחות תמימים בעניינים הללו. השופט ברנדייס לימד אותם פעם שאור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר, והם לא יודעים חוכמות. אצלם אור השמש המחטא איננו סתם מליצה נבובה, אלא כלי עבודה של ממש.

והם משתמשים בכלי היעיל הזה הלכה למעשה ומביאים את אור השמש גם אל תוך כיסיהם של השופטים.

"הסביבה הפיננסית" של השופטים (כמו גם של הפוליטיקאים ועובדי המדינה הבכירים) איננה עניינם הפרטי בלבד. הציבור האמריקני דורש משופטיו גילוי נאות עם כל מה שכרוך בכך.

כללי האתיקה לשופטים בארה"ב מחייבים אותם להגיש דו"ח שנתי החושף את מצבם הפיננסי ולמלא שאלון בעניין.

עיון בשאלון מגלה שהאמריקאים מתכוונים ברצינות. השאלון מפורט עד כאב.

ומילוי השאלון המפורט הזה נעשה לא כדי לספק יצר חטטנות או מציצנות, אלא מסיבות הקשורות עם טוהר התפקיד השיפוטי. תכליתו של הדו"ח היא למנוע מצבים אפשריים של ניגוד עניינים בתיקים העתידים להתברר בפני השופטים.

השופטים נדרשים להגיש פירוט מלא של האינטרסים הרכושיים והכספיים שלהם ושל בני/בנות זוגם וילדיהם הסמוכים על שולחנם.

למותר לציין שמסירת פרטים כוזבים או השמטת נתונים מהווה עבירה פלילית.

הדו"חות של השופטים נבחנים על ידי וועדות מיוחדות, ובמידת הצורך מוחזרים אל השופטים להבהרות ולהשלמות.

וכאן בא השלב שלא ייאמן (לפחות לעיניים ישראליות):
הדו"חות הכספיים של השופטים נחשפים לציבור הרחב. הארנקים של השופטים פעורים לרווחה אל מול אור השמש של השופט ברנדייס.
הציבור יודע היכן השופט משקיע את ממונו, באילו מניות הוא אוחז, מהם המקורות להכנסות נוספות שלו, למי הוא חייב כספים, עם מי הוא קשור בהסכמים ובאילו תנאים, מהן התכניות הפנסיוניות שלו, באילו סמינרים וכנסים השתתף, היכן העביר הרצאות, באילו מלונות התאכסן באותם ימים וממי קיבל החזר הוצאות ועוד ועוד פרטים ופרטי פרטים שיוצרים תמונה פיננסית מרשימה.

ועכשיו, כשהדו"ח חשוף לציבור, מתרחקת מאד האפשרות ששופט ישמיט או יעקם פרט כזה או אחר מהדו"ח ויסתכן בכך שיבוא מאן דהוא מהציבור, שקרוב לעניין כספי כזה או אחר של השופט, ויגלה דבר מה שהשופט החסיר.

וכך יכול כל בעל דין להזמין – במקרים רבים בהקלדת מחשב – את "הפרופיל הפיננסי" של השופט שיושב בדינו, ולוודא שהאינטרסים הרכושיים של השופט אינם נוגעים בעניין המתברר בפניו.

אבל כמו בכל עניין קיימת גם כאן ועדת חריגים.
שופט המעוניין שהדו"ח שהגיש ישאר חסוי חייב להגיש בקשה מנומקת.
אישור הוועדה ניתן במקרים שבהם קיים סיכון הנובע מכך שמדובר בשופט היושב בדינם של פושעים מסוכנים וכו´.

יחד עם זאת, הוועדה חייבת לדווח לציבור מי מהשופטים קיבל חיסיון כזה ומה היו הנימוקים לכך.
במקרה אחד כזה, משעשע משהו, ניתן חיסיון לדו"ח של שופט שישב בדינו של עבריין פלילי. התברר שאותו עבריין זמם להטיל עיקול, בעזרת צו עיקול מזוייף, על רכושו של השופט – אותו שופט ששפט אותו.

עד כמה יעיל המנגנון של חשיפת המצב הפיננסי של בכירי הציבור, מעניין להתייחס להחלטת נשיא ארה"ב למנות את היועצת המשפטית של הבית הלבן, הארייט מיירס, לשופטת בבית המשפט העליון.

מרגע שפורסם דבר מועמדותה עברו שעות בודדות – פחות מיממה – עד שהדו"חות הפיננסיים שהגישה בשנים האחרונות פורסמו באינטרנט.
וכשהדו"חות הפיננסיים של המועמדת הונחו על השולחן הציבורי, הדרישות להסברים שונים לא איחרו להגיע. כך למשל, הניו יורק טיימס דרש – ואף קיבל – הסברים מפורטים באשר לטענות על אי סבירות או אי התאמה של נתונים מספריים שונים וכו´ וכו´.
העיתון חדר לקרביה של המועמדת לבית המשפט העליון ללא כל התנצלויות.

סוף דבר, שמועמדותה של מיירס לשופטת בית המשפט העליון - הוסרה.

בכלל, קשה שלא להתפעל מהרצינות ומהיסודיות שבהן מתייחסים האמריקאים לחובת הגילוי הנאות, במיוחד כשהדבר נוגע לגילוי אינטרסים פיננסיים.

ועוד לא דיברנו על ארגוני "כלבי שמירה" למיניהם בארה"ב הפועלים ללא לאות ומתמקדים באיתור ניגודי אינטרסים של שופטים – במיוחד בהיבט הרכושי והפיננסי.

ובכן מהו הטירוף הזה שכה בוער באמריקאים?

ההסבר הוא כנראה יותר פשוט ממה שחושבים:
האמריקאים סבורים שזכותם של השופטים לפרטיות – עם כל חשיבותה – חייבת לסגת מפני זכותו החוקתית של האזרח האמריקאי להליך משפטי הוגן.

וכדי שההליך המשפטי יהיה הוגן וגם ייראה כזה - חייבים, בין היתר, לחדור ללא רחמים אל כיסיהם של השופטים כדי לצמצם את סכנת ניגוד העניינים שהם עלולים להיקלע אליה.

האמריקאים מבינים, מן הסתם, שאור השמש המחטא של השופט ברנדייס מסייע להרחיק פיתויים שונים העלולים להמעיד גם שופטים ישרי דרך.

הבו לנו מעט – קמצוץ – מן הטירוף האמריקאי הזה.

http://www.notes.co.il/dar/25323.asp


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group