מחבר הודעה
מגלובס
הודעהפורסם: שלישי 14.12.10 8:30    נושא ההודעה: בכירות בפרקליטות לבג"ץ: המבקר חרג מסמכותו בדוח ההאזנות על פרשת רמון

בכירות בפרקליטות לבג"ץ: המבקר חרג מסמכותו בדוח ההאזנות

העתירה הוגשה בעקבות הביקורת שהטיח בהן המבקר שבדק את כשלי המשטרה והפרקליטות במסגרת חקירת פרשת הנשיקה הכפויה של השר לשעבר חיים רמון
13/12/2010, 16:30יובל יועז

לינדנשטראוס "מבקר המדינה חרג מסמכותו, קבע קביעות לא סבירות באופן קיצוני ופסק בניגוד לכל דין"; כך טענו פרקליטת מחוז תל אביב עו"ד אריאלה סגל-אנטלר וקודמתה בתפקיד, עו"ד רות דוד, בדיון שהתקיים הבוקר (ב') בבג"ץ, במסגרת עתירתן נגד מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס. העתירה הוגשה בעקבות הביקורת שהטיח בהן המבקר בדוח שפירסם לפני כחצי שנה, ושבדק את כשלי המשטרה והפרקליטות בטיפול בהאזנות הסתר שנוהלו במסגרת חקירת פרשת הנשיקה הכפויה של השר לשעבר חיים רמון.

בדוח קבע לינדנשטראוס כי שתי הפרקליטות, וכן שני קציני משטרה בכירים ביאח"ה, פעלו ב"רשלנות ממשית" שהובילה ל"תקלה חמורה" בטיפול בתוצרי האזנות הסתר. לדבריו, הליקויים לא נבעו מכשל מערכתי או ארגוני - אלא בעיקר מכשל אישי של בעלי התפקידים. חוות דעת של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, מייק בלס, הכשירה את קידומה של סגל-אנטלר לתפקיד פרקליטת המחוז, לאחר שדוד פרשה לגמלאות.

לדברי עו"ד ארנה לין, שייצגה את הפרקליטות העותרות, מבקר המדינה התעלם מעמדתו של פרקליט המדינה, אשר קבע כי נוהלי הפרקליטות לא חייבו את דוד ואת סגל-אנטלר לעיין ב"דפי ההפקה" של האזנות הסתר, שהמשטרה לא העבירה לפרקליטות במסגרת החקירה - ולכן מסקנותיו של המבקר בלתי מוצדקות. "יסוד הדברים הוא פגיעה בשם הטוב", אמרה לין. המבקר עצמו יוצג על ידי עורך דין פרטי, מאחר שהפרקליטות מנועה מלייצגו בעניין זה. עו"ד רנאטו יאראק, שהופיע בשמו, טען כי אין כל בסיס חוקי לטענה שהמבקר פעל בחוסר סמכות בפרשה זו. (בג"ץ 4870/10).


http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000608002

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group